Шкідники 100% зникнуть, а ґрунт “подякує”: посадіть ці рослини після картоплі і радійте врожаю

Часто у новачків-дачників виникає питання, що посіяти після картоплі, щоб ґрунт не збагатився шкідниками, тож розповідаємо, що до чого і що робити у таких випадках.

Зазвичай після збору врожаю картоплі, більшість дачників залишають землю на тому ж рівні, вони навіть не намагаються її відновити, однак досвідчені городники знають, що це є великою помилкою. Картопля забирає з грунту багато поживних речовин, а це виснажує ґрунт. Після збору врожаю на полі часто зʼявляються бурʼяни, які теж забирають з землі необхідні речовини.

Щоб зробити ґрунт родючим, слід внести такі добрива як гній, компост чи мінеральні добрива. Однак, найважче у цьому всьому – це боротьба з хворобами і шкідниками.  Серед таких особливе місце займають нематоди, які можуть зберігатись в землі кілька років і чекати, коли картопля знову виросте на цьому самому місці. Все це негативно впливає на майбутній врожай.

Городники розсекретили овочі, які варто посадити після картоплі
Городники розсекретили овочі, які варто посадити після картоплі

Серйозні проблеми настають тоді, коли картопля вирощується на одному й тому ж полі роками. Тож варто памʼятати, що важливо не лише підживлювати землю, а й боротись з паразитами. Найефективнішим способом є посів сидератів після збору картоплі. Такі рослини можна сіяти як після, так і перед картоплею, однак є нюанси.

Для посадки капусти, редиски, руколи на наступний рік не варто використовувати сидерати родини хрестоцвітних – гірчиця, ріпак, адже вони можуть негативно вплинути на ці рослини.

Городники розсекретили овочі, які варто посадити після картоплі
Городники розсекретили овочі, які варто посадити після картоплі

Перед бобовими культурами – квасоля, горох, сочевиця – не рекомендується сіяти люпин, кормовий горох чи віку. Жито вважається гарним сидератом, адже допомагає боротися з бурʼянами та шкідниками, оздоровлює землю та має потужну кореневу систему. Слід памʼятати, що жито є озимою культурою, тому воно може стати проблемою для дачника, перетворившись на бурʼян наступного сезону.

Овес теж покращує ґрунт і пригнічує розвиток парші. Якщо є проблеми з дротяником, то краще відмовитись від вівса, адже цей паразит негативно впливає на культуру.

Суміші для посадки можна підготувати власноруч, але важливо взяти до уваги, що найкраще підходять холодостійкі культури, якщо йдеться не про ранню картоплю, яку збирають в середині літа.

Схожі статті

Чи треба мити полуницю перед їжею? 2 неочікуваних “проти”, які щонайменше ошелешують

Дієтологи пояснили, чи варто мити полуницю перед тим, як почати її куштувати. І хоча ці спеціалісти мають дві різні думки, але все ж таки, відповідь на це питання існує.

Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.

Хитрі дачники рубають гілки аґрусу “під корінь”: 1 обов’язкова дія з березня по квітень

Дотримуючись простих правил у догляді за аґрусом у березні 2025 року, ви неодмінно отримаєте смачні та соковиті ягоди вже влітку. Що ж саме для цього потрібно робити?

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.

З добрим урожаєм весь сезон: сорти найбільш “довгограючих” огірків – по відру за 3 дні

Сорти та гібриди огірків, які рано вступають у стадію плодоношення і дуже довго, до самих заморозків, радують городників своїм урожаєм. Вибирайте на власний смак.

На них варто звернути увагу: нові цікаві сорти томатів, які стали чемпіонами минулого сезону

Щороку в асортименті виробників насіння з'являється щось нове. Ці сорти можуть поповнити колекцію навіть найдосвідченіших городників, які встигли виростити не один вид помідорів.