Зазвичай після збору врожаю картоплі, більшість дачників залишають землю на тому ж рівні, вони навіть не намагаються її відновити, однак досвідчені городники знають, що це є великою помилкою. Картопля забирає з грунту багато поживних речовин, а це виснажує ґрунт. Після збору врожаю на полі часто зʼявляються бурʼяни, які теж забирають з землі необхідні речовини.
Щоб зробити ґрунт родючим, слід внести такі добрива як гній, компост чи мінеральні добрива. Однак, найважче у цьому всьому – це боротьба з хворобами і шкідниками. Серед таких особливе місце займають нематоди, які можуть зберігатись в землі кілька років і чекати, коли картопля знову виросте на цьому самому місці. Все це негативно впливає на майбутній врожай.

Серйозні проблеми настають тоді, коли картопля вирощується на одному й тому ж полі роками. Тож варто памʼятати, що важливо не лише підживлювати землю, а й боротись з паразитами. Найефективнішим способом є посів сидератів після збору картоплі. Такі рослини можна сіяти як після, так і перед картоплею, однак є нюанси.
Для посадки капусти, редиски, руколи на наступний рік не варто використовувати сидерати родини хрестоцвітних – гірчиця, ріпак, адже вони можуть негативно вплинути на ці рослини.

Перед бобовими культурами – квасоля, горох, сочевиця – не рекомендується сіяти люпин, кормовий горох чи віку. Жито вважається гарним сидератом, адже допомагає боротися з бурʼянами та шкідниками, оздоровлює землю та має потужну кореневу систему. Слід памʼятати, що жито є озимою культурою, тому воно може стати проблемою для дачника, перетворившись на бурʼян наступного сезону.
Овес теж покращує ґрунт і пригнічує розвиток парші. Якщо є проблеми з дротяником, то краще відмовитись від вівса, адже цей паразит негативно впливає на культуру.
Суміші для посадки можна підготувати власноруч, але важливо взяти до уваги, що найкраще підходять холодостійкі культури, якщо йдеться не про ранню картоплю, яку збирають в середині літа.