Обов’язково зробіть це у березні 2025 – примножите урожай. Перша обробка від моніліозу

Саме перший місяць весни є ідеальним часом для того, щоб обробити всі свої дерева та кущі проти цього грибкового шкідника. Адже, це впливає на весь подальший урожай!

Цього року березень видався таким теплим, що більшість садівників і городників уже повиходили на свої ділянки! Синоптики обіцяли й різке похолодання, але, щоб прямо таке було сильне похолодання, його немає. А тому, на радість садівникам, вони продовжують наводити лад у своїх городах. Одним із найважливіших завдань на сьогоднішній день, є обробка саду від моніліозу. Це хвороба, яка може завдати серйозної шкоди фруктовим деревам і чагарникам. А тому, щоб не втратити частину свого урожаю і забезпечити своїм рослинам здоров’я на весь сезон, слід провести декілька наступних процедур.

Насамперед, варто розуміти, що моніліоз є грибковою хворобою, що здатна вражати не лише плодові дерева, але й ягідні чагарники. Вона проявляється в вигляді коричневих плям на листі, які з часом можуть призвести до всихання рослини. При цьому, цей грибок може уразити плоди на ранніх етапах їх розвитку. А це, вже досить істотно може знизити якість і кількість урожаю. Тому перша обробка в березні, проти цього грибка, є надзвичайно важливою. Адже, це мінімізує ризик зараження рослин.

Городники пояснили, як провести найпершу обробку проти моніліозу у березні-2025
Городники пояснили, як провести найпершу обробку проти моніліозу у березні-2025

Так, перше, що мають робити городники, це брати й використовувати фунгіциди, які ефективно борються з моніліозом. Одним з таких засобів є розчин мідного купоросу, який допомагає знищити спори гриба, що можуть залишатися на гілках, корі та навіть в ґрунті. Для цього необхідно ретельно обробити всі стовбури дерев та кущі, а також місця, де можуть залишатися залишки хворих частин рослин.

Також можна застосовувати спеціальні біологічні засоби, які є безпечними для навколишнього середовища і не шкодять корисним комахам. Вони сприяють знищенню грибкових інфекцій, не завдаючи шкоди самій рослині. Важливо пам’ятати, що обробка повинна бути комплексною, і не варто обмежуватися лише одним засобом.

Не менш важливим є правильний догляд після обробки. Після того, як ви провели першу обробку, варто також дбати про правильне видалення засохлих гілок і листя, які можуть стати джерелом нових інфекцій. Тому обов’язково очищайте територію навколо дерев і кущів від сміття, залишків минулорічного листя та засохлих частин рослин. І тоді, у вашому саду точно буде гарний, здоровий та великий урожай!

Схожі статті

Яблуні будуть ломитися від кількості плодів: садівник зі стажем розкрив 4 секрети врожайності

Щоб яблуня давала розкішний врожай, необхідно оточити її любов'ю та увагою. В нашому матеріалі розповідаємо, як отримати великі та соковиті плоди, які не будуть падати з гілок раніше, ніж треба.

Чим підживити півонії, щоб цвіли як у казці: секрет із зошита моєї бабусі – не здогадаєтеся

Півонії не пробачають неправильних кроків по відношенню до себе, і можуть залишити вас без пишного цвітіння на цілий сезон. Тому підживлювати їх треба правильно.

Ці 5 дерев ні в якому разі не можна чіпати навесні: дачники припускаються фатальної помилки

Здається, немає нічого такого в тому, аби обрізати свої дерева навесні. Однак є 5 представників фруктових культур, які не терплять весняної обрізки.

Чому зола стає все більш популярною серед садівників? 3 ефективні прийоми з її використанням

Не завжди варто звертатися до садових магазинів, аби придбати необхідні засоби для городу. Інколи найкращий вибір знаходиться прямо у нас під носом.

Що важливо для лохини навесні, щоб були крупні та солодкі ягоди: це слід зробити вже у березні

Весняна обрізка лохини впливає на весь подальший урожай. А тому, своєчасна та правильно виконана обрізка забезпечить рясне плодоносіння, солодкі ягоди та здорові кущі!

Сприятливі дні для посадки цибулі в 2025 році: оберіть свою ідеальну дату для великого врожаю

Якість врожаю цибулі залежить від багатьох факторів. Мають значення і терміни посадки культури навесні. "Сенсація» назве сприятливі дати навесні 2025 року, коли можна саджати цибулю в ґрунт.