Цей засіб – справжній “хижак” для павутинного кліща: огірки будуть плодоносити весь 2025-й

Павутинний кліщ - явище не з приємних, адже саме цей шкідник значно пошкоджує огірки, і в результаті дачники отримують зовсім не той врожай, на який розраховували - як їх прибрати з ділянки?

Часто городники стикаються з тим, що на огірках зʼявляється павутинний кліщ – це шкідник, який здатен серйозно пошкодити врожай цієї культури. Спершу на листках зʼявляються світлі плями, які з часом стають більшими, адже кліщі всмоктують клітинний сік рослини. Все це прогресує і на зворотному боці листя зʼявляється тонка павутинна, а також темні плями. У відкритому ґрунті він зʼявляється під час сонячної та жаркої погоди, однак, якщо влітку часто дощить, то ці паразити зазвичай не завдають шкоди огіркам.

Щоб позбутись павутинного кліща, важливо регулярно оглядати рослини, щоб вчасно вжити необхідні заходи для боротьби зі шкідником. Боротьба з павутинним кліщем починається одразу після виявлення перших ознак його появи на листках. Іноді дачники просто видаляють пошкоджені листя, але насправді такий спосіб не завжди працює, адже шкідник здатен швидко поширитись на інші листки.

Городники розповіли, чим обприскати огірки для великого врожаю
Городники розповіли, чим обприскати огірки для великого врожаю

Варто зазначити, що павутинного кліща легко перенести на одязі і руках, тому після роботи на грядках, потрібно ретельно помити руки та змінити одяг. Крім хімічних засобів, будуть ефективними й народні методи, а саме обробка огірків аміаком.

Для цього слід розвести одну столову ложку аміаку в пʼяти літрах води і обприскати культуру. Також можна у не великій банці змішати пʼять ложок олії та столову ложку кориці.

Городники розповіли, чим обприскати огірки для великого врожаю
Городники розповіли, чим обприскати огірки для великого врожаю

У каструлю на дно слід покласти серветку, потім поставити на неї банку, залити повністю теплою водою і довести воду до кипіння на маленькому вогні. Залиште суміш настоюватись на 24 години в темному приміщенні. Наступного дня в літр води додати одну ложку суміші та таку саму кількість рідкого мила, збовтати і можна обприскувати огірки, але слід це робити обережно.

Також можна використати деякі напої – лимонад, квас, пиво. Для цього напій слід налити в пульверизатор і обробити рослини. Щоб точно позбутись павутинного кліща, можна висадити деякі рослини, які мають властивість відлякувати шкідників. Чорнобривці, календула, цибуля та коріандр ідеально для цього підійдуть.

Схожі статті

У чому секрет успішного вирощування томатів: якщо зробити все правильно, то буде мега-урожай

Експерти розкрили секрет успішного вирощування томатів, які є найпопулярнішим овочом у всьому світі вже багато століть. Цей соковитий та смачний помідор зводить з розуму всіх гурманів!

Обприскайте цим огірки, щоб збирати по відру з кожного кущика: щедрий врожай аж до морозів

Огірки протягом дозрівання потребують підживлення, щоб нагородити дачника смачними плодами - вам знадобляться два інгредієнти, які знайдуться у кожного вдома.

Слимаки, кліщі та “сіра гнилизна”: як боротися з основними шкідниками та хворобами полуниці

За час сезону полуниця неодноразово стає "ласощами" для різних шкідників. Як швидко вирішити цю проблему? Найпростіші перевірені методи серед городників.

Розумні дачники це не викидають: ось який цінний продукт з кухні вони використовують на ділянці

Розумні дачники добре знають – деякі відходи з кухні можуть стати цінним добривом на городі. Наприклад, вони навряд чи викинуть шкірки з кавуна, бо з них можна зробити найкраще підживлення.

Енциклопедія для городників-аматорів і не тільки: як “розрахувати” ідеальну овочеву грядку

Ці знання допоможуть не лише грамотно спланувати город, а й підібрати потрібні культури, які наприкінці сезону обов'язково дадуть мега крутий урожай!

Тільки у березні, а потім буде пізно: що зробити, щоб тюльпани завжди буйно та яскраво цвіли

Після зимової сплячки експерти рекомендують провести з тюльпанами кілька маніпуляцій, після чого вони будуть пишно та яскраво цвісти. Обов'язково зробіть це у березні.