Часто городники стикаються з тим, що на огірках зʼявляється павутинний кліщ – це шкідник, який здатен серйозно пошкодити врожай цієї культури. Спершу на листках зʼявляються світлі плями, які з часом стають більшими, адже кліщі всмоктують клітинний сік рослини. Все це прогресує і на зворотному боці листя зʼявляється тонка павутинна, а також темні плями. У відкритому ґрунті він зʼявляється під час сонячної та жаркої погоди, однак, якщо влітку часто дощить, то ці паразити зазвичай не завдають шкоди огіркам.
Щоб позбутись павутинного кліща, важливо регулярно оглядати рослини, щоб вчасно вжити необхідні заходи для боротьби зі шкідником. Боротьба з павутинним кліщем починається одразу після виявлення перших ознак його появи на листках. Іноді дачники просто видаляють пошкоджені листя, але насправді такий спосіб не завжди працює, адже шкідник здатен швидко поширитись на інші листки.

Варто зазначити, що павутинного кліща легко перенести на одязі і руках, тому після роботи на грядках, потрібно ретельно помити руки та змінити одяг. Крім хімічних засобів, будуть ефективними й народні методи, а саме обробка огірків аміаком.
Для цього слід розвести одну столову ложку аміаку в пʼяти літрах води і обприскати культуру. Також можна у не великій банці змішати пʼять ложок олії та столову ложку кориці.

У каструлю на дно слід покласти серветку, потім поставити на неї банку, залити повністю теплою водою і довести воду до кипіння на маленькому вогні. Залиште суміш настоюватись на 24 години в темному приміщенні. Наступного дня в літр води додати одну ложку суміші та таку саму кількість рідкого мила, збовтати і можна обприскувати огірки, але слід це робити обережно.
Також можна використати деякі напої – лимонад, квас, пиво. Для цього напій слід налити в пульверизатор і обробити рослини. Щоб точно позбутись павутинного кліща, можна висадити деякі рослини, які мають властивість відлякувати шкідників. Чорнобривці, календула, цибуля та коріандр ідеально для цього підійдуть.