Ці 5 дерев ні в якому разі не можна чіпати навесні: дачники припускаються фатальної помилки

Здається, немає нічого такого в тому, аби обрізати свої дерева навесні. Однак є 5 представників фруктових культур, які не терплять весняної обрізки.

Так, в гонитві за хорошим врожаєм нам хочеться зробити усе необхідне для того, аби рослина почувалася добре і відповідно дала хороші плоди.

Тому не дивно, що господарі стараються зробити максимально якісну та хорошу обрізку для жителів свого саду навесні. Втім, є 5 дерев, яким такий догляд зовсім не потрібний, і ба більше, він може серйозно нашкодити здоров’ю рослини.

Експерт розповів, які дерева не можна обрізати навесні

Городники пояснили, які дерева можна обрізати навіть взимку
Експерт розповів, які дерева не можна обрізати навесні

І вся справа полягає в тому, що ці дерева закладають бруньки дуже рано. Тому коли обрізка відбувається навесні, дерево втрачає свої накопичені ресурси, а також стає слабкою і піддатливою до різних хвороб.

Серед таких дерев груша, вишня, абрикос, черешня, а також магнолія, яка не являється фруктовим деревом, але часто висаджується на ділянку заради естетичних якостей.

У випадку магнолії: дерево закладає квітки ще восени, тому обрізка призведе до втрати цвітіння, що абсолютно нерозумно та нелогічно. Дане дерево обрізається лише восени.

Фруктові дерева можуть витримати подібну процедуру і навесні, але є високий ризик зараження захворюваннями, ослаблення та зниження якості врожаю, або його повна відсутність. Тому, краще перенести подібні заходи на осінь, коли дерево готується до зимового сну, накопичує усі ресурси у корінні, і готове до обрізки.

Нагадуємо, що навесні краще звернути свою увагу на обробку. Так, незабаром почнуть прокидатися шкідники та комахи, а температура повітря та землі підніметься, що в результаті призведе до активного поширення хвороб, в тому числі грибкових.

Як правило перед Великоднем використовують мідний купорос або вапно, і це дуже хороший вибір, так як попри свою агресивність, вони надовго захищають рослини від зовнішніх загроз і вже довели свою ефективність десятиліттями.

Схожі статті

1 ложка – і ягоди розміром з кулак: смородина каже мені “дякую” – найкраще весняне підживлення

Сода може бути корисною не лише на кухні, дачники вже давно випробували цей продукт в себе на ділянці - як за допомогою цього інгредієнту підживити смородину?

Хробаки, пакуйте валізи: малина більше не ваша — 4 хитрощі від шкідників, які завжди працюють

Як уникнути появи шкідників у кущах малини? Є декілька простих хитрощів, які обовʼязково допоможуть вам розібратися з небажаними гостями на грядці.

6 помилок, які вказують на це: чому полуниця стає все дрібнішою і дрібнішою щороку

Неприємно, коли з часом полуниця родить дрібні та ще й кислі ягоди, але все залежить від догляду, який надавався рослині - 6 головних помилок, які знижують врожайність.

“Живучий” сорт картоплі – посадили і забули: кожного року він в мене на грядці – не Беллароза

Досвідчені городники вже давно перепробували майже всі сорти картоплі для посадки, тож визначили найкращий - цей дає високу врожайність і смачні плоди. Розповідаємо.

Редиска як з ринку: 4 простих прийоми, які зроблять її соковитою та повністю полишать гіркоти

Редиска – популярний весняний коренеплід, який н смак аж ніяк не повинен бути гірким. Але в багатьох дачників вони виростають саме такими. Щоб такого не сталося – потрібно дотримуватись 3-х прийомів.

Попелиці носа не покажуть, і набридлі чорнобривці не потрібні: саджаємо по всьому городу це

Посадивши цю квітку на своїй ділянці, ви можете забути про наявність попелиць раз, і назавжди! Ця рослина не потребує особливо догляду, її слід просто не забувати поливати.