Часто городники стикаються з такою проблемою, коли культури не дарують високого врожаю через неправильних сусідів. Річ у тім, що є категорія рослин, які не можуть співіснувати разом через спільні захворювання, шкідників або через конкуренцію за поживні речовини в землі.
Правильне сусідство залежить від потреби в світлі, воді, поживних речовин, а також наскільки вони схильні до захворювань і шкідників. Часто культури можуть конкурувати одне з одним за ресурси, адже деякі культури можуть виснажувати ґрунт, витягуючи велику кількість азоту.

Також рослини можуть і навпаки позитивно впливати на своїх сусідів і покращувати їх ріст. Деякі рослини виділяють корисні елементи в землю або приваблюють корисних комах. Якщо дві культури здатні заразитись однаковими захворюваннями, то їх не варто висаджувати в ґрунт, щоб не поширювати інфекції .
Які рослини не є найкращими сусідами на ділянці?
Хрін гарно розвивається з цибулею, спаржею, салатом і капустою, але погано він себе почуває в компанії з соняшником. Перець та квасоля теж не гарні друзі, адже можуть страждати від спільних грибкових інфекцій.
Моркву не рекомендується вирощувати з кропом. Замість кропу краще посадити горох, цибулю або шпинат. Картоплю й помідори теж краще не садити поруч, адже ці рослини здатні захворіти на фітофтору.

Виноград не потрібно висаджувати поруч із капустою, рекомендується з горохом, ожиною, конюшиною, трояндами, геранню чи базиліком. Капусту краще посадити з кропом, мʼятою, чебрецем або розмарином. Горох ідеально зростає з морквою, ріпою, редискою, огірками й петрушкою, але цибуля не кращий друг для нього.
Так як спаржі потрібно багато місця, то її не слід вирощувати поряд з цибулею і часником. Соняшники слід вирощувати подалі від інших культур, їх насіння може містити речовини, які можуть шкодити розвитку інших рослин.