Завжди беріть цього більше: як у березні обробити сад біопрепаратами – ви цього не знали

Як правильно обробити сад у березні, щоб шкідники забули дорогу до вашої ділянки, а грибок навіть і не думав зайти у гості? Розповідаємо всі тонкощі.

Перш за все, відмітимо, що обробку саду необхідно проводити, коли температура повітря вище 10 градусів. Інакше, ніякого сенсу від проведеної роботи просто не буде. Окрім того, процедури проводяться або вранці, або ввечері. Якщо робити це під час активності сонячних променів, а отже посиленого ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання, на рослинах можуть з’явитися опіки.

Перед замішуванням розчину та безпосередньою обробкою необхідно одягти захисні рукавички та респіратор.Захистом нехтувати не варто, адже токсини — це серйозне навантаження на печінку, що в перспективі дасть про себе знати.

Експерт розповів, як обробити свій сад у березні

Радник Тернопільської ОДА показав, як українцям слід обрізати дерева навесні
Експерт розповів, як обробити свій сад у березні

Для першої обробки ваших рослин в саду рекомендуємо біофунгіцид “Планріз”, який ефективно працює під час заморозків і придатний для використання ранньою весною.

Наприклад, можна взяти 200 мл препарату на відро води, суттєво збільшивши дозування. Радимо додати до розчину біодеструктор “Екостерн”, у концентрації 50 мл на віжро води, а також 100 мл біофунгіциду “Фітоцид”.

Також подумайте про збільшення концентрації у розчині такого елементу як прилипач.

Експерт розповів, як використати гілки після обрізки дерев
 Експерт розповів, як обробити свій сад у березні

Як правило, це звичайна амінокислота, яка допомагає препарату довго триматися на поверхні рослини і забезпечує її тривалим захистом, попри наявність рясних опадів. Тобто, після дощів, туману чи навіть снігу препарат не змиється.

Окрім того, цей розчин утворює на поверхні рослини плівку, яка буде захищати її від падіння температур та інших можливих небажаних явищ, які відбуваються в період, коли погодні умови викликають стрес у дерев та кущів. Зокрема, деревна кора може навіть лопатися.

Проводити такі обробки можна до кінця березня. В квітні, імовірніше, буде тепліше, а отже склад розчинів також доведеться трохи змінити.

Схожі статті

Що не можна садити поруч із яблунями та іншими фруктовими деревами? 3 сусіди-вороги

Якщо мрієте про розкішний фруктовий сад, необхідно назавжди запам'ятати про те, які саме культури не можна висаджувати біля дерев. Розповідаємо в нашому матеріалі.

Агрономи обрали найкращий сорт картоплі: 4 роки експериментів, і тільки цей себе виправдав

Картопля – коронна страва на багатьох українських столах. Який її сорт агрономи називають одним із найкращих і в чому його переваги – читайте в матеріалі "Сенсації".

Попелиця зникне з поля зору за 2 години: опаде на землю і довго не буде повертатися

Попелиця з'являється на городі одразу після появи найпершого листя. Свіжі пагони для даного шкідника — справжній делікатес. Що робити у такому випадку?

Поливаю полуницю розчином від маринованих огірків — отримую у 3 рази більше врожаю

Цей метод звучить дивно, але дає дивовижний результат. Простий інгредієнт, який зазвичай виливають, може в рази покращити врожайність полуниці. Розповідаємо, як саме його застосовувати.

Гортензія не з картинки, а з вашого саду: спосіб в 2 хвилини, щоб квітка зацвіла на ділянці

Для того, щоб гортензія рясно зацвіла й довго радувала вас своїми квітками, потрібно зробити одну хитрість навесні - ви здивуєтесь, адже цей метод дійсно працює.

Секрет помідорів-велетнів розкритий: як зібрати такий рясний врожай у 2025, як ніколи раніше

Величезні помідори, соковиті та солодкі, — це окремий вид задоволення, яка жодна господиня не буде проти виростити у себе на городі. Як це зробити?