Якщо зробити першу підживку смородини цими добривами, врожаю не буде: тільки не це

Дорослий кущ смородини на сезон може дати відро ягід. І ці ягоди — справжній скарб, адже містять в собі неймовірну кількість вітамінів та мінералів.

При правильному догляді проблем із смородиною як правило взагалі не виникає. Вона не примхлива, легко переносить перепади у температурі та різні погодні умови, вдячно ставиться до вчасної обрізки та може плодоносити, навіть зростаючи у бідному ґрунті.

Іронічно, але залишитися без врожаю смородини можна через помилку під час внесення добрив.

Городники розповіли, якими добривами не можна підживлювати смородину

Експерт розповів про головну небезпеку для смородини на городі
Городники розповіли, якими добривами не можна підживлювати смородину

Справа в тому, що далеко не всі речовини у якості першого підживлення підходять для даної культури. У нашому матеріалі розповідаємо про деякі нюанси, які варто знати.

Так, городники люблять вносити ґрунт коров’як, і це легко пояснити, адже органічні добрива дуже позитивно впливають на сад, сильно збагачують землю, і при цьому з ними не потрібно довго возитися. Так, деяким рослинам він не підходить. Але це як правило стосується рослин, які мають цибулини.

Втім, у якості першої підкормки коров’як не підходить і для смородини. Здається, що це не дуже правдива інформація, адже ягідні кущі як правило добре реагують на коровʼяк. Але уся небезпека міститься не в його складі, а у ступені свіжості. Вносити можна тільки сухий та відстояний. Чому?

У свіжому вигляді він спалює кореневу систему, приваблює капустянку і перенасичує грунт аміаком. До того ж, усі поживні речовини йдуть у зелену масу, а квіткові бруньки не закладаються. Таким чином ви матимете великий та пишний кущ, який не дасть вам жодної ягоди.

Якщо ви хочете допомогти своїй смородині, краще придбати калійні добрива, які будуть якраз доречними у період, коли куща готує закладати бруньки та зав’язувати плоди. І не забувайте про те, що краще не обробляти його інсектицидами, так як незабаром буде відбуватися запилення, і бджоли мають виконати свою роботу добре.

Схожі статті

Як садити горох, щоб не витягувався і не лягав на землю – досвід найпрофесійніших агрономів

Солодкий та соковитий зелений горошок можна виростити власноруч на домашній грядці. Ось що радять зробити агрономи для того, аби він не витягувався та не лягав на землю.

Уже виросла в саду та на городі кульбаба: чим вона корисна для печінки та здоров’я в цілому

Доступність та простота кульбаби у використанні роблять її незамінним засобом, що варто включити у свій харчовий раціон. Її можна пити, як звичайний чай, і очищати свій організм!

Картопелька, як на підбір – рівненька та гладка: найкраще підживлення для бульби знайдено!

Підживлення картоплі відіграє значну роль у її врожайності, тому цей етап є обов'язковим - чим і коли підгодувати культуру, щоб потім смакувати великими бульбами?

4 можна і 4 не можна: що краще не садити біля кропу, бо врожаю не буде ні тут, ні там

Кріп не завжди здатний порадувати вас великим і смачний врожаєм, і часто так стається саме через неправильних сусідів поруч - що можна і не можна садити біля цієї зелені?

Вистачить на компот, варення і далеким родичам: як виростити величезний врожай сливи?

Якщо зробити все для отримання великого врожаю, то достатньо буде всього 1 дерева сливи, аби не тільки забезпечити фруктами сім'ю, а ще й роздавати родичам.

Цибуля в тирсі і на підвіконні: вирощуємо цей овоч прямо вдома і смакуємо всією родиною в 2025

Виростити цибулю прямо вдома простіше простого, головне знати, що, як і коли робити - як висадити цей овоч на підвіконні в тирсі? Смакувати зеленню будете вже за три тижні.