3 види добрив – що, коли, і як? Чим підживити город і сад навесні 2025 – врожаю бути!

Якщо ви хочете отримати здорові та смачні плоди, то перш за все потрібно подбати про землю та підживити її вчасно - які добрива слід вносити навесні 2025?

Підживлення ґрунту є необхідним, якщо ви націлені на високий і здоровий врожай. Навесні особливо важливо підживити ґрунт, адже в період зими він втрачає всі необхідні поживні речовини, тому внесення добрив може компенсувати дефіцит мінералів.

Брак поживних елементів можна виявити за ознаками зовнішнього вигляду рослин. Дефіцит азоту проявляється у вигляді пожовтіння листя та повільного росту, нестача фосфору призводить до синюватого листя. Дефіцит калію проявляється в закручуванні країв листя та їх опадання, а брак магнію провокує почервоніння та пожовтіння листя. Нестача бору проявляється у припиненні формування зав’язей та потемніння жилок, а марганцю – міжжилкові тканини починають світлішати.

Садівники розповіли, чим підживити город і сад навесні 2025
Садівники розповіли, чим підживити город і сад навесні 2025

Органічні добрива покращують водо- та повітропроникність, збагачують ґрунт важливими мікроелементами. В результаті земля стає більш родючою і стійкою до негативних факторів навколишнього середовища. Найбільш ефективними органічними добривами є перегній і торф, які збагачують землю поживними речовинами. Також корисними є деревна зола, кора і тирса. Рибне борошно, пташиний послід, перепрілий гній теж творять чудеса на ділянці, адже є багатими на азот.

Садівники розповіли, чим підживити город і сад навесні 2025
Садівники розповіли, чим підживити город і сад навесні 2025

Мінеральні добрива вносять під час цвітіння та формування завʼязей. Вони покращують смак плодів, а також роблять рослини більш стійкими до захворювань. Такі добрива включають в себе: фосфорні – суперфосфат, фосфоритне борошно, азотні – аміачна селітра, сечовина, калійні – сірчанокислий калій.

Комплексні добрива забезпечують рослинам швидке та збалансоване живлення. Вони не лише прискорюють цвітіння, а й покращують якість плодів і сприяють збільшенню врожаю в кілька разів. Найпопулярнішими комплексними добривами є нітроамофоска (азот, калій, фосфор, сірка), нітрат калію (азот, калій), амофос (азот, фосфор), нітрофоску (азот, фосфор, калій).

Схожі статті

Як садити горох, щоб не витягувався і не лягав на землю – досвід найпрофесійніших агрономів

Солодкий та соковитий зелений горошок можна виростити власноруч на домашній грядці. Ось що радять зробити агрономи для того, аби він не витягувався та не лягав на землю.

Уже виросла в саду та на городі кульбаба: чим вона корисна для печінки та здоров’я в цілому

Доступність та простота кульбаби у використанні роблять її незамінним засобом, що варто включити у свій харчовий раціон. Її можна пити, як звичайний чай, і очищати свій організм!

Картопелька, як на підбір – рівненька та гладка: найкраще підживлення для бульби знайдено!

Підживлення картоплі відіграє значну роль у її врожайності, тому цей етап є обов'язковим - чим і коли підгодувати культуру, щоб потім смакувати великими бульбами?

4 можна і 4 не можна: що краще не садити біля кропу, бо врожаю не буде ні тут, ні там

Кріп не завжди здатний порадувати вас великим і смачний врожаєм, і часто так стається саме через неправильних сусідів поруч - що можна і не можна садити біля цієї зелені?

Вистачить на компот, варення і далеким родичам: як виростити величезний врожай сливи?

Якщо зробити все для отримання великого врожаю, то достатньо буде всього 1 дерева сливи, аби не тільки забезпечити фруктами сім'ю, а ще й роздавати родичам.

Цибуля в тирсі і на підвіконні: вирощуємо цей овоч прямо вдома і смакуємо всією родиною в 2025

Виростити цибулю прямо вдома простіше простого, головне знати, що, як і коли робити - як висадити цей овоч на підвіконні в тирсі? Смакувати зеленню будете вже за три тижні.