1 штука у воду – і будь-який живець за 7 днів випускає пишне коріння: є в кожній аптечці

Якщо хочеться обов'язково проростити живці і мати розкішні рослини вже наступного сезону, спробуйте цей прийом, який завжди працює. Розповідаємо, як це зробити.

Особливо пророщування живців популярне саме у квітникарстві, так як доросла рослина може коштувати дуже дорого. Якщо ми беремо селекційні троянди — це взагалі справжній виклик, і вирощування живця — приголомшливий досвід, адже ви маєте не кущ з прививкою, а повноцінну рослину, яка відповідає сорту.

Деякі рослини дуже просто проростити, як, наприклад, герань чи бегонію, деякі набагато складніше, але тим сильніший наш азарт.

Садівник розповів, як гарантовано проростити живець

Городники розповіли, чому саджанці та розсада гинуть
Садівник розповів, як гарантовано проростити живець

Досвідчені господарі як правило знають як змусити живці давати якісне коріння. І ми в нашому матеріалі розповімо, чим можна допомогти паросткам.

Для цього вам знадобиться звичайний аспірин, тобто ацетилсаліцилова кислота, яка зазвичай буває у кожній аптечці. Розводити розчин необхідно із розрахунку одна таблетка на літр води.

Саме цю воду ми використовуємо для того, щоб пророщувати живці. Але необхідно зазначити, якщо у вас є стимулятори росту коріння, вони також точно не будуть зайвими і даний препарат варто додати в аспіриновий розчин.

Цей рецепт також підходить для методів пророщування, в яких живець розвивається та розростається у грунті в парничку. Достатньо просто поливати або оприскувати рослини аспіриновою водою.

А також не забувайте, що в таких умовах часто розвиваються грибкові захворювання, тому не буде зайвим використання фунгіцидів у невеличкий концентрації для того, щоб пригнічувати ріст патогенних культур.

Садівники пояснили, які рослини підходять для вирощування мікрозелені
Садівник розповів, як гарантовано проростити живець

Якщо живці укорінюються у парничках, їх необхідно обов’язково провітрювати для того, аби всередині не накопичувалися мікроорганізми та не спричинили зайвих проблем.

Також подібна процедура буде відігравати роль загартовування, що не менш важливо, адже згодом рослина має адаптуватися до більш суворих умов.

Схожі статті

Не можна запізнюватися навіть на 1 день: як правильно обрати час сівби кукурудзи?

В питанні висівання кукурудзи важлива точність. Навіть день має значення. Якщо помилитись, то рослина могтиме погано розвиватися. Експерти пояснюють, на що звернути увагу у квітні.

Морква сходить всього за 3 дні, наче під лінійку: секретний метод від фермерів

Про цей метод сівби моркви знають майже всі досвідчені городники. Але не кожен його використовує. Та саме він дозволяє отримати рівнесенькі сходи у найкоротші терміни.

Попіл та молочна сироватка — 2 потужні натуральні підживлення для помідорів

Ці 2 компоненти домашніх добрив часто є під рукою. Але мало хто знає, як вони впливають на томати. Такі підживки можуть суттєво покращити вигляд і смак урожаю, якщо правильно їх застосовувати.

Що не можна садити поруч із яблунями та іншими фруктовими деревами? 3 сусіди-вороги

Якщо мрієте про розкішний фруктовий сад, необхідно назавжди запам'ятати про те, які саме культури не можна висаджувати біля дерев. Розповідаємо в нашому матеріалі.

Агрономи обрали найкращий сорт картоплі: 4 роки експериментів, і тільки цей себе виправдав

Картопля – коронна страва на багатьох українських столах. Який її сорт агрономи називають одним із найкращих і в чому його переваги – читайте в матеріалі "Сенсації".

Попелиця зникне з поля зору за 2 години: опаде на землю і довго не буде повертатися

Попелиця з'являється на городі одразу після появи найпершого листя. Свіжі пагони для даного шкідника — справжній делікатес. Що робити у такому випадку?