Як правильно білити дерева навесні: 3 головні помилки, які не виручають, а все псують

Побілка дерев навесні — обов'язкова процедура для більшості господарів, адже захищає рослини від багатьох зовнішніх факторів. Але яких помилок ви припускаєтеся?

Сьогодні багато господарів нехтують побілкою дерев навесні через низькі естетичні якості подібної процедури. Як правило, ця картина помітно псує ландшафтний дизайн і тому може бути не до вподоби багатьом.

Але ніхто і ніщо не заважає нам провести цю процедуру в саду, де панують ефективність та чистота, а не краса. Адже нашою метою є отримання хороших врожаїв, а також підтримувати здоров’я рослин.

Яких помилок припускаються дачники при побілці дерев

Не підживлюйте рослини деревним попелом, бо врожаю не буде
Експерт розповів, яких помилок припускаються дачники при побілці дерев

Побілка дерев захищає їх від шкідників, перепадів температур та грибкових захворювань. Як правило використовуються концентровані розчини, які відрізняються підвищеною ефективністю.

Але дуже легко припуститися помилки. По-перше, часто господарі пропускають найкращий час для обробки дерев і роблять це занадто пізно. Коли сонце вже активне, ніякого сенсу від побілки не буде, так як стресові погодні умови для дерева пройшли. Тим часом нанесення свіжого розчину з вапном на кору дерева може викликати опіки.

По-друге, це не бажання господарів обробити увесь штамб. Багато людей білить лише 30-50 сантиметрів від землі, думаючи, що це допоможе вберегти рослину, а також слідуючи своїм поглядам краси. Але насправді необхідно білити аж до самих гілок, інакше захистити дерево не вийде, а робота буде проведена дарма.

Не менш небезпечна помилка — це занадто концентрований розчин. Такий крок обов’язково призведе до опіків, а також ослаблення рослини, що обов’язково відобразиться на її здоров’ї. Якщо рослина слабка, вона починає хворіти, а також швидко реагує на появу шкідників, не маючи сил на відновлення.

Не забувайте, що чистий вапняний розчин швидко змивається, і обов’язково необхідно додавати інгредієнти, які підвищують міцність нанесеного матеріалу.

Схожі статті

Коли садити картоплю після Великодня 2025: самі сприятливі дати в квітні для щедрого врожаю

Минулої неділі 20 квітня українці відсвяткували Великдень. Після цього свята вже можна подумати про висадку картоплі у відкритий ґрунт. В які дати квітня це можна зробити – розповідає "Сенсація".

3 види обробки проти цибулевої мухи: цей шкідник більше не вчепиться в зелень на городі

Впоратися з цибулевою мухою можна лише комплексними методами. Адже, поєднання різних засобів забезпечить максимальний захист урожаю і дозволить отримати якісну цибулю в 2025 році.

Коли потрібно пересаджувати полуницю? Ці 2 кроки – обовʼязкові: сусіди будуть заздрити ягодам

Пересадка полуниці є необхідною процедурою, якщо ви налаштовані на те, щоб щороку отримувати великий і смачний врожай - коли і як потрібно це робити?

1 столова ложка на відро, і буряк солодший за цукор: овочі вродять великими і соковитими

Кожен дачник прагне отримати солодкий буряк на власній ділянці, але не завжди так вдається - один секретний спосіб, як це зробити і точно не прогадати.

Обробка дерев на стадії рожевого бутону: грибкам, парші та моніліозу не буде місця на рослинах

Обробка дерев на стадії рожевого бутону сприяє зміцненню дерев, їх захисту від хвороб і збереженню майбутнього врожаю. Цей процес гарантує отримання якісного врожаю в 2025 році.

Цим трьом сортам томатів немає рівних: саджаю їх щороку і в 2025-му теж – супер стійкі

Не всі сорти томатів проявляють свою стійкість до певних умов, але все ж існують ті, які є ідеальними у всьому - 3 сорти помідорів, які потрібно посадити в 2025-му.