Що не любить розсада огірків? Ці 5 поширених помилок роблять плоди гіркими і дрібними

Уникаючи цих поширених помилок, можна виростити здорову розсаду огірків, що принесе великі, соковиті та смачні плоди. Адже навіть найменші деталі можуть значно вплинути на урожай.

У багатьох городників, які докладають чимало зусиль під час вирощування овочів, все одно буває таке, що огірки виростають гіркими, або не соковитими. Буває ще й таке, що їх виростає чимало, але вони є досить дрібними. Про все це можна сказати лише одне: такий урожай абсолютно не виправдав очікування садівника. Щоб цього не сталося у вашому випадку, або просто в майбутньому будь-кого, слід уникати наступних типових помилок під час вирощування огірків.

Перша помилка — це занадто частий або рідкий полив. Огірки потребують регулярного поливу, але надмірна волога може призвести до розвитку грибкових хвороб. Недостатній полив теж може стати причиною того, що огірки будуть дрібними та гіркими. Важливо підтримувати оптимальний рівень вологості ґрунту, щоб корені рослин отримували достатньо води для розвитку, але без застою вологи. Тобто, полив повинен бути помірним. Це стосується й розсади огірків, і їх вирощування у відкритому ґрунті.

Друга помилка — це посадка на місці, де огірки часто піддаються впливу сильних сонячних променів. Огірки люблять сонце, але різкі температурні коливання, особливо в період раннього росту, можуть стати причиною їхнього стресу. У спекотні дні огірки можуть сильно перегріватися, а це призводить до гіркоти в плодах. Розсада огірків краще себе почуває в умовах, де є можливість захиститися від прямого сонця, особливо в середині дня.

Городники пояснили, які помилки призводять до отримання гірких і дрібних огірків
Городники пояснили, які помилки призводять до отримання гірких і дрібних огірків

Третя помилка — це використання неякісного насіння. Купувати насіння варто лише у перевірених магазинах. Низька схожість насіння також може стати причиною того, що огірки не принесуть хорошого урожаю, а їх плоди будуть маленькими і без смаку.

Четверта помилка — це недостатнє підживлення. Огірки дуже чутливі до рівня поживних речовин у ґрунті. Якщо не додавати необхідні добрива або використовувати їх у неправильних пропорціях, рослини не отримають достатньо енергії для розвитку великих плодів. Важливо правильно підживлювати рослини, особливо в період їх активного росту і плодоношення, використовуючи добрива, багаті на калій, фосфор та азот.

П’ята помилка — це невірне формування рослин. Якщо не видаляти бокові пагони, то розсада може сильно розростатися, що призведе до зменшення кількості плодів і зниження їх якості. Крім того, недогляд за рослинами в процесі їхнього росту може призвести до того, що плоди будуть гіркими та дрібними.

Схожі статті

1 інгредієнт і перцю, хоч сусідам роздавай: що зробити з цим овочем, щоб вродив на славу

Хочете отримати величезний врожай перцю? Тоді вам слід знати одну секретну підживку, яка зробить все за вас, а сам овоч вродить ого-го скільки плодів.

40 г на 10 л – і тюльпани, як з картинки: весняна підживка, яка побʼє всі рекорди в 2025

Тюльпани потребують підживлення, щоб вони могли цвісти довго й радували око садівників, але варто знати, які саме добрива рекомендується вносити.

2 врожаї за сезон – простіше простого: 3 прийоми посадки картоплі і бульби вже у вас в кишені

Зібрати два врожаї картоплі за сезон цілком можливо, якщо знати, до яких дій потрібно вдатись і все правильно зробити - просто запам'ятайте та приступайте.

Як можна очистити сковороду, що пригоріла? 1 дуже легкий, але простий спосіб

Чиста сковорода — справжнє щастя для господині. На цьому посуді бруд накопичується найчастіше, а змити його буває неймовірно складно. Що робити?

Чим підгодувати часник навесні 2025? Попрощайтеся з жовтим пером та дрібним врожаєм

Господарі зазвичай не турбуються про часник, аж поки не приходить холод або не повертається мороз. Тоді культура дає про себе знати. Що необхідно зробити?

Урожай цвітної капусти буде багатим як ніколи: 3 цінні поради, без яких не вродить добре

Ні для кого не секрет, що цвітна капуста може бути дуже примхливою, а тому від її вирощування відмовляється велика кількість городників. Ми розповімо, як справитися з нею.