Як допомогти полуниці та суниці відновитися після зими: коли почати і що робити – ще не пізно

Ці прості кроки допоможуть вашій полуниці та садовому суниці активно піти на зріст навесні і добре плодоносити протягом усього літнього сезону. Як допомогти рослинам швидко відновитись після зими?

Багато дачників зараз звертаються з питаннями щодо відновлення полуничних та суничних грядок після зимової сплячки. Адже навіть після м’яких холодів деякі кущі не прокидаються. Чи можна допомогти їм прийти до тями?

Отже, перші роботи на полуничних та суничних грядках у деяких регіонах розпочинаються вже в середині березня. У першу чергу необхідно прибрати укриття, очистити кущики від торішньої мульчі та сухого листя і лише потім оглянути рослини та оцінити їх стан після зими.

Якщо на кущах збереглися серцевинки розеток та зелені листочки, то зимівля пройшла вдало. Якщо рослини повністю сухі, то вони потребують невідкладної допомоги.

Як допомогти полуниці та суниці відновитися після зими

Як визначити, що кущ пропав?

  • Насамперед це відсутність зелених листочків і розеток.
  • Відсутність молодих відгалужень, а також чорний чи коричневий колір коріння.

Однак, якщо трапляються коріння білого відтінку, то кущ має ще шанс на відновлення.

  • Після очищення грядки від торішньої мульчі і листя, необхідно обрізати все старе листя і непотрібні вусики на всіх полуничних і полуничних кущах.
  • Всі загиблі рослини вже не піддаються реанімації, тому їх необхідно викопати та викинути подалі від грядки.
  • Якщо ви помітили оголене коріння, то їх необхідно присипати землею.
  • Далі необхідно обережно розпушити грядку.
  • На місці зниклих кущиків підсідають нові рослини.

Зазначимо, що розпочинати роботи з відновлення полуниці та суниці необхідно за температури грунту від 10 до 13 градусів. Спочатку грядку зволожують у кілька етапів. Після того, як коренева система насочилася водою, грядку слід накрити спанбондом. Перед цим можна замульчувати кущі зрілим компостом чи перегноєм.

Схожі статті

3 чарівні багаторічники для ледачого саду: посадили раз і назавжди, а краса надворі неймовірна

Не всім квітам потрібен постійний догляд. Розповідаємо вам про багаторічники, які можна висадити у себе в подвір'ї і забути, аж допоки вони не почнуть тішити розкішним цвітінням.

Городники Полтавщини потребують цих томатів як повітря: 5 сортів, які ростуть краще за всі інші

Розповідаємо у нашому матеріалі, на які сорти помідорів варто звернути городникам, що проживають на Полтавщині. Вже зараз можна активно робити розсаду.

Більше не сію огірки навмання: розділила грядку на 3 частини й перевірила, як краще за все

Щоб ніколи не думати, чи буде на городі врожай огірків, радимо спробувати цей метод посіву, який обов'язково вам прийдеться до душі. В чому він полягає?

Ці 3 процедури – обовʼязкові для туї: ніякого пожовтіння, а шикарна та пишна крона гарантована

Туя – вічнозелене дерево, яка при правильному догляді буде радувати око насичено-зеленим кольором. Як захистити тую від пожовтіння – розповідає "Сенсація".

Вони дійсно дають результат: 5 народних підживлень для саду та городу, які пройшли перевірку

Більшість народних добрив, які колись икористовували наші бабусі, виявилися абсолютно марними, але тільки не ці п'ять, які справді дають результат.

Коли варто сіяти буряк у квітні? Городники розповіли про 3 найважливіші фактори

Погода та стан ґрунту — дрібниці, на які не всі зважають. А потім дивуються, чому буряк не зійшов. Є 3 речі, про які варто подумати перед посадкою, щоб потім не кусати лікті.