Будуть давати врожай 30 років: 1 дія, яка продовжить життя вашій смородині та аґрусу

Смородина та аґрус не у всіх садівників плодоносять довго, і вся справа у неправильній посадці цих рослин - як продовжити їм життя? Городники розставили всі крапки над "і".

Смородина та аґрус мають смачні ягоди, які ще й є супер смачними. Щоб ці рослини були продуктивними тривалий час у вашому саду і давали стабільно високий врожай, важливо знати один прийом, який надасть цю можливість, йдеться про правильну глибину посадки.

Експерти стверджують, що різниця між довгим життям і швидким старінням культур полягає в тому, на яку глибину був посаджений кущ. Якщо саджанець занурений лише на кілька сантиметрів, то нові пагони не будуть утворюватись, тож кущ швидше постаріє та перестане плодоносити.

Садівники розсекретили дію, яка продовжить життя смородини та аґрусу
Садівники розсекретили дію, яка продовжить життя смородини та аґрусу

Річ у тім, що нові пагони у смородини та аґрусу зʼявляються не з коренів, а саме з нижніх частин старих стволів, які здатні розвиватись лише тоді, якщо частина стовбура буде знаходитись в землі. Для того, щоб смородина та аґрус плодоносили довгий час, достатньо посадити саджанець на 10 см глибше кореневої шийки. В результаті це буде сприяти утворенню нових пагонів і збільшенню врожайності, кущ буде плодоносити більше 30 років.

Якщо саджанець рослин був посаджений неправильно, на рівні з кореневою системою та без заглиблення, то це не є серйозною проблемою і не обовʼязково пересаджувати рослину. У такому випадку рекомендується підсипати ґрунт в основу куща, сформувавши невеликий горбок навколо нього на кілька сантиметрів.

Садівники розсекретили дію, яка продовжить життя смородини та аґрусу
Садівники розсекретили дію, яка продовжить життя смородини та аґрусу

Заглиблення при посадці є обовʼязковим крім смородини та аґрусу, і для лимонника, китайського, акитиндії, винограду та троянд. Причина заглиблення полягає в тому, що ці рослини мають низьку зимостійкість, а під час морозів надземна частина може пошкодитись. Заглиблені в щастю нижні частини стебел можуть залишити живі бруньки, з яких нові пагони будуть зростати.

Проте, не всі рослини потребують заглиблення, до таких відносяться плодові дерева: яблуня, груша, слива, абрикос, малина, ожина, жимолость, глід та бузок.

Схожі статті

10 кілограмів аґрусу з куща і все завдяки цьому методу: роблю так кожен рік, і не натішуся

Великі врожаю аґрусу — це не фантазії, а реальність. Щоб досягти такого результату, необхідно знати всього декілька секретів, і ми ними з вами поділимося.

Цибулеве лушпиння – справжня знахідка для дачників: цей метод підживлення перевірений часом

Є маса різних методів використання цибулевого лушпиння у господарстві. Його навіть використовують для приготування сала або декорування крашанок.

Петрушка зійде за лічені дні: 1 склянка цього бюджетного засобу – і грядки зазеленіють швидко

Чимало городників стикаються із тим, що петрушка на грядці росте повільно і не радує пишними кущиками. Імовірно, їй не вистачає добрива. Розповідаємо, чим підживити петрушку, щоб швидко росла.

Як виростити ціле авокадо з кісточки? Зробіть ці 3 обов’язкові кроки, і матимете екзотичний сад

Як виростити ціле авокадо з кісточки? Розповідаємо покроково, що необхідно зробити для вдалого вирощування даної культури. У вас все вийде, якщо дотримуватись правил.

Від “хімози” давно відмовилася, бо обробляю яблуню цим: зробіть це до цвітіння

Якщо хочете отримати розкішні плоди яблуні та не мати справу з спеціальними пастками, обробіть рослини цим розчином. Розповідаємо, як його зробити.

Цей буряк росте сам! Не сорт, а “пісня”! З 2-х грядок врожаю буде на рік вперед

Який же сорт буряка обрати - ось це питання виникає майже у всіх дачників у період сезону висадки культур. Найкращий сорт цього овочу, який стабільно дарує ВАУ врожай.