Якщо виноград дозрів, але потріскався: у чому причина – ви не звернули увагу на ці 3 нюанси

Для багатьох виноградарство — це справа всього життя, і вона вимагає чималих знань. Адже найменша помилка може призвести до не бажаних результатів.

Зокрема, часто у аматорів хоча і виходять великі та розкішні грона, але ягоди лопаються, і здається, що зарадити цьому не можна. Проходиш повз величезного куща, і раптом на тебе крапає сік з грони, і ти розумієш, що тріснула ще одна “бобка”.

Насправді, спеціалісти можуть назвати одразу декілька причин, чому подібне стається. Ви могли знати про ці причини, але не надавали їм такого значення, і точно не очікували, що вони так вплинуть на якість ягід.

Експерт пояснив, чому ягоди винограду тріскаються

Городники назвали схему обробки винограду у березні-2025
Експерт пояснив, чому ягоди винограду тріскаються

Перш за все, це може бути підвищений вміст азоту в землі, в якому зростає кущ. Це може бути спричинено природними факторами, або бути результатом вашої роботи з добривами. Справа в тому, що через азотне підживлення в ягодах накопичується велика кількість вологи, що неодмінно призводить до механічного пошкодження шкірки, і замість соковитих ягід ми маємо зіпсований врожай.

Не менш неочікуваним фактором може стати перезволоження або пересихання землі. Так, якщо вологи недостатньо, то шкірка не еластична, і неодмінно лусне. Якщо вологи занадто багато, виноград нарощує ягоди дуже активно, що призводить до розтріскування.

І найнеприємнішою причиною може бути зростання куща винограда у піщаному ґрунті. Чому найнеприємнішою? Тому щоб пересадити дорослу рослину ми можливості не маємо, а коріння куща заглиблюється дуже швидко, тому замінити ґрунт також буде проблематично.

Досвідчені виноградарі намагаються контролювати увесь цей процес за допомогою мульчування. Втім, знадобиться постійний контроль за якістю мульчі, а також здоров’ям самої рослини. На щастя, виноград часто дає знати, якщо йому щось не підходить.

Якщо у вас відсутні рясні опади регулярно поливайте свої кущики. Не забувайте про необхідність проведення аерації грунту, а також внесення добрив, якщо земля бідна. І якість вашого врожаю неодмінно підвищиться.

Схожі статті

10 кілограмів аґрусу з куща і все завдяки цьому методу: роблю так кожен рік, і не натішуся

Великі врожаю аґрусу — це не фантазії, а реальність. Щоб досягти такого результату, необхідно знати всього декілька секретів, і ми ними з вами поділимося.

Цибулеве лушпиння – справжня знахідка для дачників: цей метод підживлення перевірений часом

Є маса різних методів використання цибулевого лушпиння у господарстві. Його навіть використовують для приготування сала або декорування крашанок.

Петрушка зійде за лічені дні: 1 склянка цього бюджетного засобу – і грядки зазеленіють швидко

Чимало городників стикаються із тим, що петрушка на грядці росте повільно і не радує пишними кущиками. Імовірно, їй не вистачає добрива. Розповідаємо, чим підживити петрушку, щоб швидко росла.

Як виростити ціле авокадо з кісточки? Зробіть ці 3 обов’язкові кроки, і матимете екзотичний сад

Як виростити ціле авокадо з кісточки? Розповідаємо покроково, що необхідно зробити для вдалого вирощування даної культури. У вас все вийде, якщо дотримуватись правил.

Від “хімози” давно відмовилася, бо обробляю яблуню цим: зробіть це до цвітіння

Якщо хочете отримати розкішні плоди яблуні та не мати справу з спеціальними пастками, обробіть рослини цим розчином. Розповідаємо, як його зробити.

Цей буряк росте сам! Не сорт, а “пісня”! З 2-х грядок врожаю буде на рік вперед

Який же сорт буряка обрати - ось це питання виникає майже у всіх дачників у період сезону висадки культур. Найкращий сорт цього овочу, який стабільно дарує ВАУ врожай.