Чому у вас не приймаються саджанці плодових дерев? Все робите правильно, однак є 2 “але”

Момент, коли ти розумієш, що саджанці плодових дерев не прийнялися — це неймовірне розчарування. Але чому так стається, якщо ми все робимо правильно?

Звичайно, ми маємо брати до уваги той факт, що саджанець може просто не пережити таку стресову процедуру як пересадка, або мати захворювання, про які ми не здогадуємося, що зробило відповідно рослину дуже слабкою, не здатною виживати в стресових ситуаціях.

Але є дуже неочевидні причини, про які ви можете навіть не здогадуватися. І дотримуючись правил, ми все одно наштовхуємося на це розчарування, коли плодові дерева не приймаються і не приймаються.

Чому не приймаються саджанці плодових дерев

Садівники пояснили, які плодові дерева не можна саджати поруч
Городник розповів, чому не приймаються саджанці плодових дерев

Перша неочевидна причина — це регіональна адаптація. Про це не говорять у розплідниках, про це мовчать у будь-яких садових магазинах, інакше можна втратити величезну клієнтську базу. Тим не менш, кліматична та регіональна адаптація — це важливий нюанс.

Будь-який досвідчений городник або дачник скаже вам, що купувати саджанці плодових дерев варто у тому ж регіоні, де ви плануєте їх саджати.

Тому що саджанці адаптовані саме до певних умов і температур, і зміна цих характеристик може завдати настільки серйозного стресу рослині, що вона не встигне адаптуватися і загине. Це майже не стосується рослин, які виростають з цибулі, а також чагарників, які не вимагають особливого догляду.

Але коли мова йде про плодові дерева, особливо примхливі сорти, це дуже важливо.

Експерт розповів, як використовувати деревну золу на городі
Городник розповів, чому не приймаються саджанці плодових дерев

Друга причина — це стан кореневої системи. Звичайно, ми звертаємо на це увагу. Але мова йде про необхідність для рослини наростити кореневу систему, щоб вдало прийнятися та розвиватися. Саме тому деякі плодові дерева необхідно саджати восени, так як коріння буде розвиватися взимку під землею, а деякі навесні, тому що ці дерева повністю засинають і коріння не розвивається.

А тому перед придбанням саджанців необхідно ознайомитися з рекомендаціями по сезону посадки.

Схожі статті

6 очевидних причин: чому полуниця щороку стає дрібнішою і не плодоносить – ось, в чому секрет

З часом полуниця починає давати дрібні плоди, і при цьому врожайність стає в рази меншою - чому так стається і як це виправити? Садівники розповіли, що до чого.

Секретна “підживка” і квіточки підуть вгору: чим полити тюльпани навесні 2025

Тюльпани можуть цвісти довго і красиво, якщо провести з ними одну просту процедуру, а саме підживити їх цікавим розчином - як його приготувати і коли удобрювати квіточки?

1 інгредієнт і рекордному врожаю огірків бути! Чим полити цей овоч, щоб плоди збирати відрами

Щороку огірки є майже на кожній ділянці, хто має власний город, тож при їх вирощуванні дачники завжди вдаються до різних методів покращення врожайності - що треба зробити?

Жменя піску в крону, і вишня завалить ягодами: на урожай 2025 не вистачить відер

Неодноразово може статися так, що вишня нормально не плодоносить, залишаючи вас без хороших врожаїв, і справа може бути в бджолах. Чому так відбувається?

3 культури, після яких капуста не росте — уникайте цього, або попрощайтеся з врожаєм

В Україні є регіони, в яких непогано зростає капуста, але навіть якщо усі умови для вирощування підходять, ви можете власноруч їх зіпсувати.

Всього 1 полив – і огірки гіркі: якої помилки ви припускаєтеся на городі рік за роком

Можна виростити неймовірну кількість огірків, але який в цьому сенс, якщо всі вони виходять гіркими, і навіть відмочування не допомагає впоратися із ситуацією.