Звичайно, ми маємо брати до уваги той факт, що саджанець може просто не пережити таку стресову процедуру як пересадка, або мати захворювання, про які ми не здогадуємося, що зробило відповідно рослину дуже слабкою, не здатною виживати в стресових ситуаціях.
Але є дуже неочевидні причини, про які ви можете навіть не здогадуватися. І дотримуючись правил, ми все одно наштовхуємося на це розчарування, коли плодові дерева не приймаються і не приймаються.
Чому не приймаються саджанці плодових дерев

Перша неочевидна причина — це регіональна адаптація. Про це не говорять у розплідниках, про це мовчать у будь-яких садових магазинах, інакше можна втратити величезну клієнтську базу. Тим не менш, кліматична та регіональна адаптація — це важливий нюанс.
Будь-який досвідчений городник або дачник скаже вам, що купувати саджанці плодових дерев варто у тому ж регіоні, де ви плануєте їх саджати.
Тому що саджанці адаптовані саме до певних умов і температур, і зміна цих характеристик може завдати настільки серйозного стресу рослині, що вона не встигне адаптуватися і загине. Це майже не стосується рослин, які виростають з цибулі, а також чагарників, які не вимагають особливого догляду.
Але коли мова йде про плодові дерева, особливо примхливі сорти, це дуже важливо.

Друга причина — це стан кореневої системи. Звичайно, ми звертаємо на це увагу. Але мова йде про необхідність для рослини наростити кореневу систему, щоб вдало прийнятися та розвиватися. Саме тому деякі плодові дерева необхідно саджати восени, так як коріння буде розвиватися взимку під землею, а деякі навесні, тому що ці дерева повністю засинають і коріння не розвивається.
А тому перед придбанням саджанців необхідно ознайомитися з рекомендаціями по сезону посадки.