Яке насіння не можна замочувати перед посадкою: виявляється, 80% дачників ще цього не знають

Підготовка насіння до посадки проходить в кілька етапів. І городникам доводиться вирішувати – чи потрібно замочувати посівний матеріал. Ось що з цього приводу кажуть експерти.

Підготовка до посіву насіння часто передбачає попереднє замочування посівного матеріалу. Багато городників вважають цю процедуру обов’язковою, адже вона покращить схожість та ріст рослин.

Однак існують категорії городніх культур, насіння яких не потребуватиме попереднього замочування. Справа вся в тому, що насіннєвий матеріал цих рослин має тоненьку оболонку, яка при замочуванні в спеціалізованих розчинах може пошкодитись. Розглянемо, що це за насіння і чому саме їх не можна занурювати у воду.

Агрономи назвали види насіння, які краще не замочувати перед посадкою
Агрономи назвали види насіння, які краще не замочувати перед посадкою

Отже, замочувати не можна насіння капусти, цвітної капусти, брокколі та інших різновидів капусти. Цей посівний матеріал має доволі тоненьку оболонку. При замочуванні вона швидко розм’якшується. Дуже часто це призводить до пошкодження насіння. До того ж капуста та її сородичи не полюбляють пересихання. Тому замочування призведе до порушення режиму вологості, а в подальшому – і загибелі культури.

Не можна замочувати насіння моркви та будь-яких інших коренеплодів (наприклад, редиски). В цих культур коренева система сильно подовжена, тому при замочуванні існує ризик пошкодження.

Усі коренеплоди не люблять занадто сильної вологи. Замочування в подальшому спричинить гниття насіння коренеплодів. Через це знизиться їхня схожість.

Не замочуют перед посадкою насіння часнику, цибулі та інших цибулинних культур. Оболонка в цих рослинах достатньо щільна, тому волога через неї проходити не буде. Тож, ніякого ефекту від процедури ви точно не досягнете.

Агрономи назвали види насіння, які не можна замочувати перед посівом
Агрономи назвали види насіння, які не можна замочувати перед посівом

Замочуванню не підлягають насіння гарбуза, огірків, кабачків та інших гарбузових культур. Оболонка в насінні цих культур – тоненька, тому вона розм’якшится і це призведе до пошкодження насіння.

До того ж гарбузові культури не полюбляють перезволоження. Їх замочування в подальшому спричинить гниття насіння і знизить їхню схожість.

Схожі статті

Гортензія не з картинки, а з вашого саду: спосіб в 2 хвилини, щоб квітка зацвіла на ділянці

Для того, щоб гортензія рясно зацвіла й довго радувала вас своїми квітками, потрібно зробити одну хитрість навесні - ви здивуєтесь, адже цей метод дійсно працює.

Секрет помідорів-велетнів розкритий: як зібрати такий рясний врожай у 2025, як ніколи раніше

Величезні помідори, соковиті та солодкі, — це окремий вид задоволення, яка жодна господиня не буде проти виростити у себе на городі. Як це зробити?

4 причини, які вказують на це: насіння не сходить і не проростає – 4 варіанти, як це виправити

Не проростання насіння призводить до зниження врожайності, але щоб цього уникнути, потрібно дізнатись причини такого явища - найголовніші помилки дачників.

4 правила і врожаю втричі більше: що зробити з малиною навесні, щоб вродила на славу і не раз

Чи знали ви, що насправді дуже легко підвищити врожайність малини, просто потрібно знати, що робити - садівники розклали все по поличках щодо догляду цієї рослини.

Посадіть ці 3 сорти томатів і забудьте про догляд: помідори вродять на славу – чемпіони 2025

Не секрет, що існують сорти деяких культур, які можуть без проблем вродити велику кількість смачних плодів за мінімального догляду, зокрема томатів - які помідори посадити, щоб не доглядати за ними?

Чому розсада чахне після підживлення янтарною кислотою? Всього 1 помилка, і вся робота марна

Як правильно використовувати розчин янтарної кислоти для обробки рослин – читайте у матеріалі "Сенсації" Розповідаємо про переваги засобу та коли його краще не використовувати.