1 дія – і весь город в персиках! Що треба зробити з цим деревом навесні 2025

Весняна обрізка персикового дерева є важливою процедурою для правильного росту рослини й гарного плодоношення в майбутньому - коли і як це робити?

Щоб плодові дерева плодоносили довго і давали смачні фрукти, потрібно правильно за ними доглядати протягом всього періоду вирощування, зокрема це стосується і персиків.

Обрізка є однією з найважливіших процедур. Формування крони через обрізання допомагає уникнути зараження різних захворювань, покращує циркуляцію повітря між гілками, а також позитивно впливає на ріст культури.

Садівники розповіли, як обрізати персикове дерево навесні
Садівники розповіли, як обрізати персикове дерево навесні

Найкращим періодом для обрізки є той момент, коли бруньки перебувають у стані спокою, і сокорух ще не почався. Загалом, у різних регіонах цей період починається по-різному, але зазвичай з кінця лютого до середини березня. Рекомендується проводити обрізку саме до початку сокоруху, щоб дерево не втратило багато енергії на загоєння ран. Якщо ви зробите це невчасно, то слід бути готовими, що дерево ослабне і врожай буде не таким високим.

Перш ніж почати обрізати дерево, потрібно визначити якого саме обрізання воно потребує, в залежності від віку дерева та стану його гілок. Якщо потрібно сформувати крону, то необіхно вибрати три або чотири основні гілки, які потрібно зрізати на третину або половину їхньої довжини.

Садівники розповіли, як обрізати персикове дерево навесні
Садівники розповіли, як обрізати персикове дерево навесні

Також слід видалити ті гілки, які ростуть всередину дерева та ті, що перехрещуються між собою, адже вони заважають розвиватись кроні. Варто позбутись уражених, сухих гілок та пагонів, які не мають плодових бруньок, вони лише забирають енергію дерева і не приносять ніякої користі.

Після обрізки персикового дерева, місця зрізів потрібно обробити садовим варом, щоб уникнути проникнення інфекцій в дерево. Також слід не забувати про підживлення рослини азотними та калійними добривами.

Садівники радять замульчувати пристовбурне коло, щоб втримати вологу в ґрунті і тим самим захистити кореневу систему від перепадів температури.

Схожі статті

Кроти втечуть і більше не повернуться: як відлякати “неприємних” сусідів – екологічний метод

Навіть найбільший шанувальник природи не отримає задоволення від присутності цих проблемних "сусідів", які здатні геть-чисто зіпсувати газон та вплинути на значне скорочення врожаю.

З року в рік саджаю тільки ці: сорт огірків + сорт помідорів, які перевершать всі очікування

Вибір насіння - ключовий момент для будь-якого городника. Якщо ви хочете отримати урожай без зайвих клопотів, важливо обрати сорти, які відзначаються врожайністю, стійкістю до хвороб і чудовим смаком

Квітень — час пікірування розсади: 4 поради, які допоможуть зробити все правильно

Пікірування розсади є одним з важливих кроків у отриманні багатого врожаю у 2025 році. Щоб усе було вдало, важливо з самого початку зробити все правильно. У цьому допоможуть кілька лайфхаків.

Чим полити буряк після відростання перших листочків: 4 перевірених рецепти від фермерів

Буряк - культура, яка потребує особливого догляду, особливо в початковій фазі розвитку. Після відростання перших листочків важливо забезпечити рослину поживними речовинами.

Чому полуниця кисла: 99% городників про це навіть не здогадуються – ще є шанс все виправити

Якщо ви чітко визначите причину, чому полуниця виросла кислою та швидко усунете її, то отримаєте врожай смачних, солодких та ароматних ягід уже у 2025 році.

“Томатний” тест для городників: що означає, якщо розсада помідорів витягується вгору, а не вшир

Помилки трапляються навіть у досвідчених городників, але їх завжди можна виправити, подарувавши рослинам більш кращі умови для зростання. З цими порадами квола розсада стане міцною!