Картопляні очистки – справжнє золото для грядки: 2 способи їх застосування на городі

Якщо у вас залишилось багато картопляного лушпиння – не поспішайте його викидати. Адже воно може стати справжнім "золотом" для грядки. Розповідаємо, як його правильно використати.

Зазвичай господині відправляють картопляне лушпиння у смітник – бо не знають, як його правильно застосовувати в господарстві. Ці відходи можуть стати справжнім скарбом для ваших домашніх грядок.

В складі картопляного лушпиння міститься багато різноманітних мікроелементів. І в тому числі – азот, калій, фосфор та калій. Усі ці компоненти необхідні для активного росту та розвитку багатьох городніх та кімнатних рослин, а також – квітів.

Існує принаймні 2 методи, як можна використати картопляне лушпиння на домашньому городі.

Спосіб № 1: Компостування

Найкращі способи використання картопляного лушпиння на городі
Найкращі способи використання картопляного лушпиння на городі

Господарі додають картопляне лушпиння в компостну яму. Вони доволі швидко розлагаються та пришвидшують дозрівання компосту. Також лушпиння насичуватиме дозрівання компосту та насичуючи його поживними речовинами.

Спосіб № 2: Рихлення ґрунту

Якщо на вашій ділянці глиниста земля – то до неї варто додати лушпиння картоплі, щоб розрихлити її та зробити більш повітряною. Картопляні шкірки закопують в землю на глибину 10-15 см. Під час розкладання це натуральне добриво значно покращить її структуру.

Картопляне лушпиння принесе неймовірну користь багатьом рослинам на ділянці. Завдяки йому стимулюватиметься ріст коренів, покращиться склад ґрунту. До того ж вони – екологічні. Перетворіть картопляне лушпиння в цінне добриво замість звичайних відходів – і вони забезпечать вам найкращий врожай протягом сезону.

Найкращі способи застосування картопляного лушпиння на городі
Найкращі способи застосування картопляного лушпиння на городі

Тож, не викидайте картопляні очистки. Використайте їх із користю, адже вони здатні принести рослинам на вашій грядці набагато більше користі, аніж здається на перший погляд. І врожай рослин після такого добрива вас точно порадує.

Схожі статті

Що не можна садити поруч із яблунями та іншими фруктовими деревами? 3 сусіди-вороги

Якщо мрієте про розкішний фруктовий сад, необхідно назавжди запам'ятати про те, які саме культури не можна висаджувати біля дерев. Розповідаємо в нашому матеріалі.

Агрономи обрали найкращий сорт картоплі: 4 роки експериментів, і тільки цей себе виправдав

Картопля – коронна страва на багатьох українських столах. Який її сорт агрономи називають одним із найкращих і в чому його переваги – читайте в матеріалі "Сенсації".

Попелиця зникне з поля зору за 2 години: опаде на землю і довго не буде повертатися

Попелиця з'являється на городі одразу після появи найпершого листя. Свіжі пагони для даного шкідника — справжній делікатес. Що робити у такому випадку?

Поливаю полуницю розчином від маринованих огірків — отримую у 3 рази більше врожаю

Цей метод звучить дивно, але дає дивовижний результат. Простий інгредієнт, який зазвичай виливають, може в рази покращити врожайність полуниці. Розповідаємо, як саме його застосовувати.

Гортензія не з картинки, а з вашого саду: спосіб в 2 хвилини, щоб квітка зацвіла на ділянці

Для того, щоб гортензія рясно зацвіла й довго радувала вас своїми квітками, потрібно зробити одну хитрість навесні - ви здивуєтесь, адже цей метод дійсно працює.

Секрет помідорів-велетнів розкритий: як зібрати такий рясний врожай у 2025, як ніколи раніше

Величезні помідори, соковиті та солодкі, — це окремий вид задоволення, яка жодна господиня не буде проти виростити у себе на городі. Як це зробити?