5 причин, які вказують на це: чому смородина дає все менше і менше врожаю щороку

З часом трапляється так, що смородина дає все менше врожаю і це не просто так - що потрібно зробити, щоб рослина і далі продовжувала давати величезні та смачні ягоди?

Неправильний догляд за смородиною зазвичай призводить до зниження врожаю та погіршує смак ягід. Тож перед тим, як вирощувати смородину на ділянці, потрібно знати, як за нею доглядати та яких умов вона потребує.

5 причин, які зменшують врожайність смородини

Найголовнішою помилкою є недостатній полив. Смородина дуже любить воду, а без неї плоди стануть дрібними, сухими, а шкірка буде жорсткою, тому не слід нехтувати цим правилом, і краще з самого початку надати смородині правильний полив.

Садівники назвали пʼять причин, через які зменшується врожай смородини
Садівники назвали пʼять причин, через які зменшується врожай смородини

Смородина потребує і регулярного підживлення. Влітку рекомендується використовувати азотні добрива, адже вони сприяють активному росту. Як тільки ви зібрали врожай, потрібно внести добрива, які багаті на фосфор та калій, щоб покращити якісь плодових бруньок і підвищити врожайність на наступний рік.

Ще однією причиною є мульчування. Якщо ж цього не робити, то навколо куща може утворитись суха кірка, яка буде обмежувати доступ води та повітря до кореневої системи. Мульчування утримує вологу в ґрунті та захищає корені від перегріву та охолодження. Садівники радять використовувати органічні матеріали – тирса, солома, торф.

Садівники назвали пʼять причин, через які зменшується врожай смородини
Садівники назвали пʼять причин, через які зменшується врожай смородини

Також важливо своєчасно обрізати старі гілки, адже вони забирають багато енергії у рослини, і в результаті це призводить до ослаблення смородини. Обрізка активізує ріст нових пагонів та покращує загальний стан куща. Важливо видаляти прути, які знаходяться біля землі, так як вони сприяють розвитку хвороб та ускладнюють доступ повітря до рослини.

Не забувайте боротись із захворюваннями та шкідниками. Щоб смородина не постраждала від напастей, слід проводити регулярну профілактичну обробку. Такі обробки варто проводити протягом трьох і більше разів на рік.

Схожі статті

Як швидко відклеїти жуйку від одягу або взуття: натуральний та ефективний спосіб, що спрацює

Ці прості поради дозволять зберегти ваші речі у відмінному стані після того, як на них приклеїлася жувальна гумка. Методи дуже прості, зрозумілі, а головне — ефективні. Спробуйте і ви!

Ці рослини додають саду фактурності та певної текстури: квіти, які слід посадити в 2025 році

Додайте фактурності, гармонії та довговічності вашому саду, створюючи неповторний ландшафт із цими рослинами. Вони подарують саду стиль і чарівність на довгі роки.

Фантастичний спосіб підживлення: груші налилися соком за 2 тижні, а врожаю ціла гора

Щоб груші вродили великими та соковитими, можна спробувати простий спосіб підживлення, який завжди спрацьовує стовідсотково. Розповідаємо в матеріалі, як це зробити.

Мурахи не наблизяться до півоній: просто поєднайте борошно із цим аптечним засобом

Мурахи завжди знаходяться біля півоній, адже їх аромат привертає до себе. Інколи здається, що прибрати їх з куща просто неможливо. Але є метод!

Як отримати врожай гороху в 3 рази більше, не стараючись: прийом, яким користувалися бабусі

Спробуйте цей простий трюк і обов'язково зберете неймовірну кількість врожаю гороху. Розповідаємо про метод підвищення якості плодоношення даної культури.

“Реанімуємо” позеленілий в теплиці ґрунт – 3 простих способи повернути землі родючість

Теплиця — прекрасний варіант для будь-кого, хто хоче вирощувати смачні овочі та фрукти, зокрема екзотичні майже круглий рік. Але є і побічні ефекти.