100 г + 10 л води – і ягоди розміром з кулак: ця підживка для ожини моя улюблена – розповідаю

Підживлювати ожину потрібно, якщо ви хочете в майбутньому смакувати величезними й солодкими її ягодами - чим та коли слід підгодовувати цю рослину?

Ожина потребує регулярного підживлення для того, щоб родити великі й солодкі ягоди, тож необхідно підгодовувати кущі протягом року. Для цієї рослини дуже важливі фосфорні, калійні, мідні добрива, а також магній, бор і цинк.

Навесні, щоб ожина давала нові пагони, потрібно забезпечити її азотними добривами. До моменту цвітіння рекомендується підживлювати її фосфором. У травні, до основних добрив варто додати органічні підживлення – компост, торф або мульчу з перегною. Також можна використовувати натуральні настої. Для цього необхідно залити водою 3 кг кропиви і залишити на сонці для настоювання, а потім ним можна поливати рослини.

Садівники розповіли, чим підживити ожину навесні 2025
Садівники розповіли, чим підживити ожину навесні 2025

Для ожини можна використовувати органічні засоби, приготовані самостійно, а також готові куплені добрива. Найпоширенішим є травʼяний розчин, для приготування якого потрібні подрібнені бурʼяни, як слід викласти на дно бочки, потім додати дріжджі (50 г) та воду, і дати даній суміші настоятись під сонцем протягом тижня. Інші органічні добрива, які можна пустити в хід – це перегній, пташиний послід або розбавлений гній. Ці засоби необхідно вносити на ділянку в кількості 1 кг на 1 квадратний метр – два літри на кожен кущ.

Особливою популярністю серед дачників користується підгодівля, в якій використовуються дріжджі. Для цього потрібно розчинити 100 грамів цього продукту у 10 л теплої води та полити кущі.

Садівники розповіли, чим підживити ожину навесні 2025
Садівники розповіли, чим підживити ожину навесні 2025

Також застосовують гранульований кінський гній, адже він значно покращує смак ягід і робить їх більшими і солодшими. Гній потрібно вносити в ґрунт біля кожного куща в невеликій кількості. Зола нормалізує кислотність землі та насичує рослину калієм і підвищує її імунітет. Столову ложку попелу необхідно розчинити в 10 літрах води.

Важливу роль відіграють мінеральні добрива, їх слід в суху та прохолодну погоду, коли не передбачається дощів. Перед застосуванням будь-якого препарату необхідно ознайомитись з інструкцією, щоб уникнути передозування. Найкращі мінеральні добрива: сечовина і сірчанокислий калій (коли з’являться перші листочки), гумат натрію (травень), слід вносити гумінові препарати, якщо ґрунт бідний і піщаний, і сульфат калію перед зимою.

Схожі статті

Коли саджати лохину, щоб влітку насолоджуватися ягодами, які на базарі коштують шалених грошей

Лохина - це не лише смачна ягода, а й справжнє джерело вітамінів. Вона популярна серед садівників завдяки солодкому смаку, ніжній текстурі та корисним властивостям.

Урожай знизився на 50% і ягоди розміром з гудзик: як зрозуміти, що полуничні кущі пора викидати

Якщо врожай полуниці з кожним роком зменшується і ягоди стали розміром у гудзик, то настав час провести ревізію на грядках і позбутися кущів.

Названо сорт, якого всі городники потребують більше, ніж повітря: чемпіон серед картоплі у 2025

Картопля - головна культура на городах українців, і від вибору сорту залежить, наскільки щедрим буде урожай. Щороку селекціонери виводять нові стійкі сорти. У 2025 лідером стала картопля "Титан".

Витримати “до бруньок”: цю помилку у боротьбі з моніліозом припускає кожен 2-й садівник

Моніліоз - один із найнебезпечніших грибкових захворювань плодових дерев, яке щороку завдає значних збитків садівникам. Воно вражає абрикоси, вишні, черешні, персики, сливи та яблуні.

Повісили на яблуню, і мурахи не підходять навіть на кілометр: тривалий і найкращий відлякувач

Всі ми прекрасно знаємо, як можна впоратися з яблуневою плодожеркою, яка здатна залишити нас без врожаю. Але що робити з нав'язливими мурахами?

Морквяна муха вже у повітрі, але як захистити грядки? 2 прості дії, і шкідника як не бувало

Ці лайфхаки вчать городників проганяти морквяну муху зі своїх ділянок. Завдяки цьому, садівники, в результаті, отримають солодкі та великі плоди моркви. Більше того, методи лише натуральні!