Хто винен і що робити? Головні помилки при посадці цибулі – пішла у стрілку і перестала рости

Чому у цибулі виникають стрілки, через які плоди не можуть вирости міцними та великими? Є кілька основних причин. зупинимося на кожній докладніше.

Сьогодні цибулю вирощують на кожній дачі. Городники люблять її за невибагливість та величезну кількість корисних вітамінів та мікроелементів. Однак навіть у найвимогливішої рослини можуть виникати при вирощуванні деякі проблеми й одна з найпоширеніших – стрілкування. Йдеться про те, що квітконоси з суцвіттями забирають усі сили в рослини і тому плоди що неспроможні вирости міцними та великими. Мало того, така цибуля дуже погано зберігатиметься.

Як зберігати цибулю-сіянку до висадки
Як зберігати цибулю-сіянку до висадки

Є кілька причин стрілкування цибулі – це неправильне зберігання посадкового матеріалу, недотримання термінів посадки, а також помилки, допущені при посадці.

Є два способи зберігання цибулі-сіянки – холодний і теплий. Відмінність у різних температурних режимах та вологості. При неправильному зберіганні, при посадці цибуля починає швидко зростати і шанс на виникнення стрілки збільшується в рази.

Ще одна причина стрілкування – неправильний розмір посадкового матеріалу. Експерти рекомендують використовувати цибулинки від 14 до 21 мм в обсязі. Такий матеріал швидко рушає на зріст, з нього 99% виростають великі цибулини, і він практично не дає стрілок.

Найкращий сорт ріпчастої цибулі на зелень
Найкращий сорт ріпчастої цибулі на зелень

Помилки під час посадки – теж є однією з основних причин стрілкування. Цибуля, яка була посаджена занадто рано в холодний ґрунт, швидше за все піде в стрілку. Оптимальною температурою посадки матеріалу вважають 11-13 градусів тепла. Це приблизно – кінець квітня та травень (залежно від розташування регіону).

Що робити, якщо цибуля все-таки пішла у стрілку?

Якщо таких рослин небагато, то після виявлення стрілок їх можна вирвати використовувати на зелень. Якщо ж стрілок багато, то стрілки потрібно виламати, причому чим раніше, тим краще. Досвідчені городники рекомендують робити це за сухої сонячної погоди в середині дня, коли зійде ранкова роса для того, щоб місця зрізів встигли підсохнути.

Схожі статті

Куди “втикнути” кріп: 3 “можна” і 4 “не можна” – хороші та погані сусіди на городі

Кріп хоч і проста культура в процесі вирощування й догляду, але може залишити вас без врожаю, якщо ви посадите поруч не ті культури - що можна і не можна висаджувати поруч?

Чому не варто поспішати з посадкою моркви? Помилка, якої припускаються 8 з 10 городників

Весна – час для проведення активних городніх робіт. Дачники активно сіють та висаджують розсаду овочів і в тому числі – моркви. Проте експерти радять в цій справі не поспішати.

Не буряки, а “пісня”: цей сорт не боїться борошнистої роси – його прозвали подарунком долі

Буряк - одна з найпопулярніших культур на городі, але багато сортів схильні до хвороб, особливо до борошнистої роси. Це захворювання здатне знищити значну частину врожаю.

Кроти втечуть і більше не повернуться: як відлякати “неприємних” сусідів – екологічний метод

Навіть найбільший шанувальник природи не отримає задоволення від присутності цих проблемних "сусідів", які здатні геть-чисто зіпсувати газон та вплинути на значне скорочення врожаю.

З року в рік саджаю тільки ці: сорт огірків + сорт помідорів, які перевершать всі очікування

Вибір насіння - ключовий момент для будь-якого городника. Якщо ви хочете отримати урожай без зайвих клопотів, важливо обрати сорти, які відзначаються врожайністю, стійкістю до хвороб і чудовим смаком

Квітень — час пікірування розсади: 4 поради, які допоможуть зробити все правильно

Пікірування розсади є одним з важливих кроків у отриманні багатого врожаю у 2025 році. Щоб усе було вдало, важливо з самого початку зробити все правильно. У цьому допоможуть кілька лайфхаків.