Сайт: Ці 2 речі не можна робити з полуницею в середині весни: не догляд, а “палиці в колеса”

Весна – час, коли в саду та на городі додається роботи. Якщо у вас на грядках росте полуниця – не поспішайте в середині весни робити із нею ось ці 2 речі. Розповідаємо подробиці у нашому матеріалі.

Ранньою весною бажано утриматись від деяких робіт на плантаціях із полуницею. Якщо ця ягода росте у вас на ділянці – візьміть до уваги поради досвідчених садівників. Наприклад, вони наголошують на тому, що не можна мульчувати полуничні грядки.

До початку травня мульчувати полуницю не варто. Особливо це стосується органічної мульчі у вигляді соломи. Таке покриття може погіршити живлення рослин та уповільнить прогрів ґрунту. Через це врожайність городніх культур може знизитись. Шар мульчі не кращим чином впливатиме на прогрів землі на грядочках із полуницею.

Садівники категорично не радять вносити органіку на грядки із полуницею. Підживлення землі перегноєм або торфом варто відкласти до того моменту, поки ґрунт на ділянці добре не прогріється. Занадто холодна земля уповільнить розкладання органіки та не кращим чином вплине на харчування рослин. Тож, органічні добрива варто вносити після того, як ґрунт прогріється до температури +15…+20 градусів.

До того моменту, поки не прогріється земля – не слід вносити і мінеральні добрива. Вони погано засвоюватимуться рослинами і це призведе до небажаних наслідків. Почекайте, поки земля добре прогріється і тільки після цього приступайте до підживлення полуничних грядок.

Рано навесні полуницю краще не підживлювати взагалі. Краще за все – перечекати, поки перестануть йти дощі та зійдуть усі талі води. Саме так радять робити садівники із досвідом. І саме такий підхід в подальшому буде запорукою великого врожаю полуниці. Та й сама ягода виросте соковитою і неймовірно солодкою.

Тож, подбайте про полуничні грядки ближче до літа. Весною ж залиште їх у спокої і не вносіть у землю ніяких органічних добрив.

Схожі статті

6 очевидних причин: чому полуниця щороку стає дрібнішою і не плодоносить – ось, в чому секрет

З часом полуниця починає давати дрібні плоди, і при цьому врожайність стає в рази меншою - чому так стається і як це виправити? Садівники розповіли, що до чого.

Секретна “підживка” і квіточки підуть вгору: чим полити тюльпани навесні 2025

Тюльпани можуть цвісти довго і красиво, якщо провести з ними одну просту процедуру, а саме підживити їх цікавим розчином - як його приготувати і коли удобрювати квіточки?

1 інгредієнт і рекордному врожаю огірків бути! Чим полити цей овоч, щоб плоди збирати відрами

Щороку огірки є майже на кожній ділянці, хто має власний город, тож при їх вирощуванні дачники завжди вдаються до різних методів покращення врожайності - що треба зробити?

Жменя піску в крону, і вишня завалить ягодами: на урожай 2025 не вистачить відер

Неодноразово може статися так, що вишня нормально не плодоносить, залишаючи вас без хороших врожаїв, і справа може бути в бджолах. Чому так відбувається?

3 культури, після яких капуста не росте — уникайте цього, або попрощайтеся з врожаєм

В Україні є регіони, в яких непогано зростає капуста, але навіть якщо усі умови для вирощування підходять, ви можете власноруч їх зіпсувати.

Всього 1 полив – і огірки гіркі: якої помилки ви припускаєтеся на городі рік за роком

Можна виростити неймовірну кількість огірків, але який в цьому сенс, якщо всі вони виходять гіркими, і навіть відмочування не допомагає впоратися із ситуацією.