5 причин, які вказують на це: чому полуниця дає все менше і менше врожаю щороку

З часом полуниця перестає плодоносити, а зрозуміти причини цього не завжди так легко - що робити, якщо врожаю майже немає і як подарувати рослині друге життя?

З часом полуниця є вже не такою продуктивною і починає менше плодоносити, і це неабияк засмучує дачників, але щоб такого більше не було, потрібно знати причини, чому так стається.

Старіння рослин

Якщо кущі стали давати менше ягід або вони стали дрібнішими, то це пряма ознака, що полуниця старіє. Якщо полуниці вже більше пʼяти років, то вона не здатна давати високий врожай. Якщо протягом кількох років урожай є мізерним, а ягоди маленькими, то найкращим рішенням буде оновити кущі. Нові рослини здатні швидше адаптуватись та давати гарні плоди.

Експерти розповіли, чому насправді зменшується врожай полуниці
Експерти розповіли, чому насправді зменшується врожай полуниці

Надмірна вологість

Ще однією причиною є надмірна вологість, яка може виникнути через надмірний полив або ж несприятливу погоду. У результаті це може призвести до загнивання коренів і стебел.

Недостатньо підживлення

Підживлення є дуже важливим для полуниці, однак, якщо не підгодовувати рослину або незбалансовано вносити добрива, то рослини ослабнуть і будуть розвиватись неналежним чином.

Експерти розповіли, чому насправді зменшується врожай полуниці
Експерти розповіли, чому насправді зменшується врожай полуниці

Чоловічі кущі

Якщо присутня велика кількість чоловічих кущів, то очевидно, що вони не будуть давати плодів, але вони є необхідними для запилення інших рослин. Ці рослини славляться великим й густим листям, а ягоди, якщо зʼявляється, зазвичай є дрібними. Також важливо проводити зміну посадки, коли полуниця кілька сезонів поспіль дає мінімум врожаю або часто хворіє.

Відсутність пагонів

Якщо не зʼявляються нові пагони або відмирають молоді рослини, то це сигнал, що рослини вже вичерпали всі свої ресурси. Слід регулярно контролювати ріст полуниці, якщо ви хочете, щоб рослина плодоносила смачними ягодами, в разі вищезазначених проблем, варто замінити кущі на нові, щоб мати величезний врожай завжди.

Схожі статті

Як швидко відклеїти жуйку від одягу або взуття: натуральний та ефективний спосіб, що спрацює

Ці прості поради дозволять зберегти ваші речі у відмінному стані після того, як на них приклеїлася жувальна гумка. Методи дуже прості, зрозумілі, а головне — ефективні. Спробуйте і ви!

Ці рослини додають саду фактурності та певної текстури: квіти, які слід посадити в 2025 році

Додайте фактурності, гармонії та довговічності вашому саду, створюючи неповторний ландшафт із цими рослинами. Вони подарують саду стиль і чарівність на довгі роки.

Фантастичний спосіб підживлення: груші налилися соком за 2 тижні, а врожаю ціла гора

Щоб груші вродили великими та соковитими, можна спробувати простий спосіб підживлення, який завжди спрацьовує стовідсотково. Розповідаємо в матеріалі, як це зробити.

Мурахи не наблизяться до півоній: просто поєднайте борошно із цим аптечним засобом

Мурахи завжди знаходяться біля півоній, адже їх аромат привертає до себе. Інколи здається, що прибрати їх з куща просто неможливо. Але є метод!

Як отримати врожай гороху в 3 рази більше, не стараючись: прийом, яким користувалися бабусі

Спробуйте цей простий трюк і обов'язково зберете неймовірну кількість врожаю гороху. Розповідаємо про метод підвищення якості плодоношення даної культури.

“Реанімуємо” позеленілий в теплиці ґрунт – 3 простих способи повернути землі родючість

Теплиця — прекрасний варіант для будь-кого, хто хоче вирощувати смачні овочі та фрукти, зокрема екзотичні майже круглий рік. Але є і побічні ефекти.