Встигніть до 15 квітня: що зробити з малиною, щоб отримати мега-крутий урожай у 2025 році

Малина – улюблений багатьма садівниками ягідний чагарник. Він потребує особливого догляду як під час плодоношення, так і в період пробудження від зимової сплячки.

Малина – улюблений багатьма людьми чагарник, якому варто приділити особливу увагу в період весняного пробудження. Він повинен набратися сил, щоб згодом порадувати господарів ділянки по-справжньому гарним врожаєм соковитих та запашних ягід.

У чому ж полягає догляд за кущами малини навесні та що потрібно зробити до середини квітня, щоб врожай наприкінці сезону порадував? Розповідаємо подробиці у нашому наступному матеріалі.

Перше і головне, що потрібно зробити із малиною після її пробудження – це полив. Справа в тому, що в цієї культури коріння знаходиться у верхньому шарі ґрунту. Тому ягідні кущі вкрай погано переносять сильну посуху. Під час квітнення малина потребує під час квітнення, а також в період зав’язування та розвитку ягід.

Як доглядати за кущами малини в квітні: садівники розповіли
Як доглядати за кущами малини в квітні: садівники розповіли

Регулювати частоту поливів необхідно в залежності від погоди, що встановилась на вулиці. В спекотні, сухі та сонячні дні малинові кущики поливають більш рясно. Якщо ж на вулиці йдуть постійні дощі, то поливи можна тимчасово призупинити. Головне під час поливу стежити за тим, щоб ґрунт під кущами малини зволожувався приблизно на 40 см вглиб.

Щоб малина добре росла – її потрібно вчасно підживлювати. І перше підживлення роблять, коли кущі тільки-но прокинулись. Якщо усі необхідні добрива вносились під малину ще восени – то цього рослині вистачить ще до початку квітня. Знову годувати чагарники до цього моменту не потрібно.

Для весняного добрива ідеально підійдуть комплексні добрива із високим вмістом азоту. Вони допоможуть рослині активно піти в ріст та утворити багато зав’язі. Малина дуже чутлива до дефіциту азоту, тому його нестача може призвести до неврожаю.

У квітні проводять санітарну обрізку кущів малини. Процедуру проводять, я тільки розтане сніг, а земля ще повністю не прогріється. З кущів видаляють усі пошкоджені, підмерзлі та сухі пагони.

Схожі статті

Всі думали, що він унікальний: реальні відгуки городників про найпопулярніший сорт томату

Цей сорт томатів став справжньою сенсацією і кілька років посідав перше місце за популярністю, проте незабаром почали з'являтися негативні відгуки. Які претензії пред'являли городники?

Готуйте відра та банки: ці 3 простих прийоми збільшать урожай малини в рази – ягоди, як на підбір

Є хитрощі, які дозволяють суттєво збільшити врожайність кущів малини, які вже зростають на ділянці. Потрібно лише докласти небагато зусиль. Результат того вартий!

Приготуйтеся до посадки кавунів і динь: ось у які терміни краще почати займатися розсадою

Незабаром температура стабілізується і ґрунт прогріється, а поки що потрібно потурбуватись про розсаду кавунів та дині - коли висівати насіння? Городники розсекретили найкращий час.

Вишня, груша та яблуня: на що варто звернути увагу при виборі саджанців – тоді не буде проблем

Як не потрапити на вудочку недобросовісних продавців та вибрати найідеальніший саджанець? На що звернути увагу при покупці яблуні, вишні, груші та сливи?

5 овочів, які я більше не саджу – тільки місце займають, і сили й час віднімають

Якщо ви любите експериментувати і плануєте посадити на городі щось новеньке – то ця стаття створена саме для вас. В ній редакція "Сенсації" зібрала 5 овочів, які на ділянці ліпше не саджати.

Зберете 1 тонну томатів з сотки, якщо оберете правильний сорт: станьте помідорним “магнатом”

Від сорту томатів залежить наскільки щедрим і смачним буде врожай цієї культури - що радять висаджувати досвідчені городники, адже вже давно перевірили його на практиці?