Малина – улюблений багатьма людьми чагарник, якому варто приділити особливу увагу в період весняного пробудження. Він повинен набратися сил, щоб згодом порадувати господарів ділянки по-справжньому гарним врожаєм соковитих та запашних ягід.
У чому ж полягає догляд за кущами малини навесні та що потрібно зробити до середини квітня, щоб врожай наприкінці сезону порадував? Розповідаємо подробиці у нашому наступному матеріалі.
Перше і головне, що потрібно зробити із малиною після її пробудження – це полив. Справа в тому, що в цієї культури коріння знаходиться у верхньому шарі ґрунту. Тому ягідні кущі вкрай погано переносять сильну посуху. Під час квітнення малина потребує під час квітнення, а також в період зав’язування та розвитку ягід.

Регулювати частоту поливів необхідно в залежності від погоди, що встановилась на вулиці. В спекотні, сухі та сонячні дні малинові кущики поливають більш рясно. Якщо ж на вулиці йдуть постійні дощі, то поливи можна тимчасово призупинити. Головне під час поливу стежити за тим, щоб ґрунт під кущами малини зволожувався приблизно на 40 см вглиб.
Щоб малина добре росла – її потрібно вчасно підживлювати. І перше підживлення роблять, коли кущі тільки-но прокинулись. Якщо усі необхідні добрива вносились під малину ще восени – то цього рослині вистачить ще до початку квітня. Знову годувати чагарники до цього моменту не потрібно.
Для весняного добрива ідеально підійдуть комплексні добрива із високим вмістом азоту. Вони допоможуть рослині активно піти в ріст та утворити багато зав’язі. Малина дуже чутлива до дефіциту азоту, тому його нестача може призвести до неврожаю.
У квітні проводять санітарну обрізку кущів малини. Процедуру проводять, я тільки розтане сніг, а земля ще повністю не прогріється. З кущів видаляють усі пошкоджені, підмерзлі та сухі пагони.