Пів діла придбати півонії та посадити у себе в саду. Може скластися так, що очікуваного цвітіння так і не відбудеться. Звичайно, це може засмутити будь-яку господиню чи городника, адже хочеться стати свідком цього неймовірного процесу. Що вже казати про шалений аромат, яким півонії нагороджують тих, хто за ними доглядав.
Так склалося, що причин такого явища може бути вдосталь. У нашому матеріалі розповідаємо, що ви могли впустити і не помітити.
Чому півонії не цвітуть роками

Перш за все, причиною може послужити банальна пересадка справа в тому, що півонія дуже важко реагує на подібні процедури, і після розсаджування може на цвісти декілька років підряд. Окрім того, квітка дуже довго розвивається, а це означає, що робити з нею подібне часто не можна. Садівники рекомендують ділити кущ раз на 10 років. Доволі солідна цифра, авжеж?

Іншою причиною може бути банальна посуха. Справа в тому, що попри ту кількість води, яку ви вносите у кущі, її все одно може бути недостатньо. Зокрема, земля часто забивається, і не пропускає необхідну кількість вологи. У такому випадку необхідно трохи попрацювати сапкою без страху пошкодити коріння, адже нам важливіше, аби воно отримало підживлення.
Також зверніть свою увагу на кислотність ґрунту. Для півоній надзвичайно важливо зростати у нейтральному середовищі, і будь-яке відхилення в ту чи іншу сторону здатне принести проблеми.
Якщо земля кисла її необхідно нейтралізувати харчовою содою, якщо вона занадто лужна, то можна внести розчин оцту чи лимонної кислоти. Головне: робіть розчини з низькою концентрацією, інакше лише нашкодите.
І не забувайте, що півонії все ж таки люблять затишок і не надто стійкі до протягів. Навіть якщо здоров’я рослини не погіршиться, пелюстки одразу опадуть, і ви не зможете насолодитися видовищем.