Ставимо на дно контейнера це і розсада міцна й товста: не сміття, а справжній скарб “під носом”

Будь-який городник хоче, щоб його розсада була якісною та міцною. Але якщо ви проігноруєте кілька базових правил, тоді можете забутися про гарні грядки на цей сезон.

От здавалося б: що там вирощувати ту розсаду? Посадити в ґрунт і регулярно поливати. Насправді ж це лише деякі умови. Наприклад, треба також знати, як правильно приготувати субстрат та що покласти на дно горщика. Останній пункт є дуже важливим, бо саме від нього залежить те, чи буде хорошим дренаж. Якщо цей нюанс проігнорувати, то вода буде застоюватися в горщиках, що шкодитиме кореням.

Але що взяти для дренажу? Матеріали можуть бути різноманітними. Всім точно відомий керамзит. Його часто купують для кімнатних рослин. Але також він підійде для розсади. Якщо його немає, то можна скористатися битою цеглою, дрібними камінцями, які зібрали на вулиці, чи шкаралупою горіхів.

Фахівці розповіли, що покласти на дно контейнера для міцної та здорової розсади
Фахівці розповіли, що покласти на дно контейнера для міцної та здорової розсади

На верх потрібно насипати ґрунт. Але його треба правильно приготувати. Звичайна садова земля буде надто важкою для розсади. Тому її варто розпушити торфом чи кокосовим волокном. Для підживлення також потрібно додати перегною. Також перед використанням ґрунт треба продезінфікувати. Це можна зробити в духовці або поливши його розчином марганцівки. Також землю треба трішки зволожити перед використанням.

Під час висадки насінин дренажний шар не повинен бути занадто товстим. Для невеликих контейнерів достатньо 1–2 см. Насипте його рівномірно, потім додайте шар ґрунту, який злегка утрамбуйте долонею. Насіння треба закладати на глибину у 2-3 рази більшу за його розмір. Дрібні зернятка варто просто розсипати на поверхні та прикривати тонким шаром піску. Після посіву поливати не треба, тільки обприскувати.

Фахівці розповіли, що покласти на дно контейнера для міцної та здорової розсади
Фахівці розповіли, що покласти на дно контейнера для міцної та здорової розсади

Після сходів розсаду тримайте у теплі, але не перегрівайте. Оптимальна температура — 18–22°C. Поливати рослини потрібно вранці, коли ґрунт трохи просохне. Якщо листя стає блідим, то розсаді треба добриво з азотом. Але давати його можна не раніше, ніж з’явиться 2 пари справжніх листків. І головне — світло. Без 12–14 годин освітлення на день рослини витягнуться і будуть слабкими.

Схожі статті

Тепер не викидаю грошей на вітер та вирощую банани на своєму городі: є лише 2 сорти для України

Банани вважаються екзотичними фруктами, але їх цілком реально виростити навіть у власному городі. Звичайно, не всі сорти підходять для нашого клімату.

Зробіть цю 1 дію у квітні, і буде розкішний урожай абрикосів: вродять великі і дуже ароматні

Ця дія в квітні стане чудовою інвестицією у майбутній урожай абрикос. Доглянуті дерева завжди радуватимуть садівників великими та соковитими плодами. З таких і варення, і компот, супер!

Коли саджати лохину, щоб влітку насолоджуватися ягодами, які на базарі коштують шалених грошей

Лохина - це не лише смачна ягода, а й справжнє джерело вітамінів. Вона популярна серед садівників завдяки солодкому смаку, ніжній текстурі та корисним властивостям.

Урожай знизився на 50% і ягоди розміром з гудзик: як зрозуміти, що полуничні кущі пора викидати

Якщо врожай полуниці з кожним роком зменшується і ягоди стали розміром у гудзик, то настав час провести ревізію на грядках і позбутися кущів.

Названо сорт, якого всі городники потребують більше, ніж повітря: чемпіон серед картоплі у 2025

Картопля - головна культура на городах українців, і від вибору сорту залежить, наскільки щедрим буде урожай. Щороку селекціонери виводять нові стійкі сорти. У 2025 лідером стала картопля "Титан".

Витримати “до бруньок”: цю помилку у боротьбі з моніліозом припускає кожен 2-й садівник

Моніліоз - один із найнебезпечніших грибкових захворювань плодових дерев, яке щороку завдає значних збитків садівникам. Воно вражає абрикоси, вишні, черешні, персики, сливи та яблуні.