Спочатку посадіть це, а потім картоплю: врожайність бульб зросте вдвічі вже в 2025-му

Сидерати є дуже важливими для ґрунту та майбутнього врожаю рослин, тому дачники радять висівати їх, зокрема перед картоплею - чому це так важливо?

У кінці кожного городнього сезону, дачники починають думати одразу про наступні посадки, адже доглядати за землею потрібно постійно. Завжди слід ретельно планувати, де і які культури будуть вирощуватись наступного року. Важливу роль відіграють сидерати, які допомагають зберегти родючість землі та покращити ґрунт для наступних культур.

Картопля є тією рослиною, яка вимагає особливих умов до стану ґрунту. Вона любить рихлий та мʼякий ґрунт. Якщо ж земля добре підготовлена, то все набагато простіше, достатньо буде внести органічні добрива – перегній або гній. Перед посадкою картоплі слід висіяти сидерати.

Дачники розповіли, як збільшити врожайність картоплі в кілька разів
Дачники розповіли, як збільшити врожайність картоплі в кілька разів

Сидерати – це рослини, які вирощують, щоб поліпшити структуру ґрунту. Їх зазвичай закопують у землю після того, як вони досягнуть зрілості, тобто збагатять землю азотом та будуть пригнічувати ріст бурʼянів.

Найкращим сидератом є жито. Ця культура добре переносить морози, активно рихлить землю та сприяє його покращенню. Для цього спочатку потрібно обробити ґрунт мотоблоком, після чого розкидати насіння жита.

Дачники розповіли, як збільшити врожайність картоплі в кілька разів
Дачники розповіли, як збільшити врожайність картоплі в кілька разів

Найголовнішою перевагою цієї культури є її здатність дієво контролювати проростання бурʼянів. Також жито ефективно бореться зі шкідниками, тож якщо висівати його, ви не лише покращите якість землі, а й збільшите врожайність картоплі вдвічі.

До популярних сидератів, які радять висаджувати дачники перед картоплею є гірчиця, фацелія, люцерна, конюшина, бобові, люпин, буркун, вика, редька олійна, ріпак, ячмінь, овес. Кожна з цих рослин є ефективною на городі, тому ідеально підійде для посіву перед картоплею. Не нехтуйте цим, а спробуйте – результат буде на око!

Схожі статті

Як прибрати жир і запах з мікрохвильової печі: 1 спосіб, який працює і ніколи не підводить

У когось мікрохвильова піч на кухні вмикається раз на місяць, у когось навпаки працює кожен день і вимагає чималого догляду. Як прибрати з неї запах та жир?

1 склянка “частування” в землю — мурахи знатимуть своє місце: напівзабутий спосіб із СРСР

Якщо вам не дають спокою мурахи, то є дієвий спосіб, який значно спростить вам життя. Вам не доведеться ходити в магазин за спеціальними засобами.

Те, що ми називаємо просто кашею, перетворює перець на велетнів: прийом, який працює на всі 100

Найкраще добриво для болгарських перців знаходиться прямо у нас під носом, і необхідно лише простягнути руку. Розповідаємо про ефективний прийом.

Видаляю всього 3 листки, і помідори ростуть як на дріжджах: сусіди тільки дивуються

Городники часто не беруть цей нюанс до уваги, і дуже дарма, адже він може суттєво вплинути на здоров'я рослини та якість врожаю. Розповідаємо, що треба зробити.

Цей сорт картоплі “Олег Винник” городу: багато шанувальників, збираю по 200 відер

Картопля – популярний овоч, який багато дачників вирощують на своїх ділянках. Коренеплід представлений різними сортами і в тому числі найврожайнішими. Про один з них розповімо у цьому матеріалі.

Коли сіяти кріп та петрушку у відкритий ґрунт: ідеальний час і поради фермера-багатія

Виростити ароматну і соковиту зелень петрушки або кропу на домашній грядці не так вже й важко. Достатньо буде дотримуватись певних правил та обрати сприятливі дні для посіву.