Як обрізати виноград весною, щоб вродив удвічі більше: секрет французьких виноробів

Обрізка винограду є важливою процедурою на початку весни, щоб рослина гарно плодоносила і вродила смачні ягоди - чому це так важливо і чому без цього не обійтись?

Весняна обрізка рослин є необхідною для того, щоб в майбутньому отримати гарний врожай та сформувати правильно кущі. Така процедура проводиться до початку вегетації і передбачає не лише обрізку, а й підвʼязування кущів та обломування зелених пагонів.

Під час обрізки потрібно бути обережними, адже незначні пошкодження можуть загоюватись дуже довго, а більші рани зазвичай не заживають так, як треба. Тому слід знати, як правильно обрізати виноград, щоб не пошкодити рослину.

Садівники розповіли, як обрізати виноград навесні 2025
Садівники розповіли, як обрізати виноград навесні 2025

При обрізанні однорічних пагонів важливо використовувати гострі інструменти – секатор або пилку. Під час обрізки рекомендується залишити частину міжвузля довжиною до трьох сантиметрів над вічком. Так рослина швидше відновиться і буде правильно розвиватись. Якщо потрібно повністю видалити певну частину куща, то потрібно її зрізати біля основи, так щоб не пошкодити багаторічну деревину.

Після оцінки стану куща, обрізувач повинен видалити штамп і рукави від старих пеньків та однорічних пагонів, залишати варто ті, які потрібні для відновлення куща. Одночасно потрібно видалити підземну паросль. Для хорошого плодоношення вибираються визрілі пагони, діаметр яких складає до 12 мм.

Садівники розповіли, як обрізати виноград навесні 2025
Садівники розповіли, як обрізати виноград навесні 2025

Існують різні види обрізування, в залежності від кількості залишених очок. Коротке обрізування передбачає, що потрібно залишити до чотирьох вічок на пагоні, середнє до шести, а довга до восьми. Якщо у рослини бракує основних лоз, то зазвичай рекомендується залишити добре розвинені пасинки, обрізаючи їх на чотири вічка.

Для розвитку пагонів у нижній частині куща та для їх використання в наступному році під  час обрізки залишають короткі сучки заміщення довжиною два-три вічка.

Садівники розповіли, як обрізати виноград навесні 2025
Садівники розповіли, як обрізати виноград навесні 2025

Кожного року торішні плодоносящі стрілки обрізають разом з всіма пагонами, але на сучку залишають один пагін, який стане плодоносящою стрілкою, а інший заміщенням. Сучки заміщення варто обрізати з пагонів, які спрямовані назовні куща.

Після обрізки виноградник потрібно підвʼязати до шпалери, фіксуючи руками і стрілками кущів. Таку процедуру краще проводити в період сокоруху, коли лоза має гнучкість, але завершити її до початку набубнявіння вічок.

Схожі статті

Як прибрати жир і запах з мікрохвильової печі: 1 спосіб, який працює і ніколи не підводить

У когось мікрохвильова піч на кухні вмикається раз на місяць, у когось навпаки працює кожен день і вимагає чималого догляду. Як прибрати з неї запах та жир?

1 склянка “частування” в землю — мурахи знатимуть своє місце: напівзабутий спосіб із СРСР

Якщо вам не дають спокою мурахи, то є дієвий спосіб, який значно спростить вам життя. Вам не доведеться ходити в магазин за спеціальними засобами.

Те, що ми називаємо просто кашею, перетворює перець на велетнів: прийом, який працює на всі 100

Найкраще добриво для болгарських перців знаходиться прямо у нас під носом, і необхідно лише простягнути руку. Розповідаємо про ефективний прийом.

Видаляю всього 3 листки, і помідори ростуть як на дріжджах: сусіди тільки дивуються

Городники часто не беруть цей нюанс до уваги, і дуже дарма, адже він може суттєво вплинути на здоров'я рослини та якість врожаю. Розповідаємо, що треба зробити.

Цей сорт картоплі “Олег Винник” городу: багато шанувальників, збираю по 200 відер

Картопля – популярний овоч, який багато дачників вирощують на своїх ділянках. Коренеплід представлений різними сортами і в тому числі найврожайнішими. Про один з них розповімо у цьому матеріалі.

Коли сіяти кріп та петрушку у відкритий ґрунт: ідеальний час і поради фермера-багатія

Виростити ароматну і соковиту зелень петрушки або кропу на домашній грядці не так вже й важко. Достатньо буде дотримуватись певних правил та обрати сприятливі дні для посіву.