Весняна обрізка рослин є необхідною для того, щоб в майбутньому отримати гарний врожай та сформувати правильно кущі. Така процедура проводиться до початку вегетації і передбачає не лише обрізку, а й підвʼязування кущів та обломування зелених пагонів.
Під час обрізки потрібно бути обережними, адже незначні пошкодження можуть загоюватись дуже довго, а більші рани зазвичай не заживають так, як треба. Тому слід знати, як правильно обрізати виноград, щоб не пошкодити рослину.

При обрізанні однорічних пагонів важливо використовувати гострі інструменти – секатор або пилку. Під час обрізки рекомендується залишити частину міжвузля довжиною до трьох сантиметрів над вічком. Так рослина швидше відновиться і буде правильно розвиватись. Якщо потрібно повністю видалити певну частину куща, то потрібно її зрізати біля основи, так щоб не пошкодити багаторічну деревину.
Після оцінки стану куща, обрізувач повинен видалити штамп і рукави від старих пеньків та однорічних пагонів, залишати варто ті, які потрібні для відновлення куща. Одночасно потрібно видалити підземну паросль. Для хорошого плодоношення вибираються визрілі пагони, діаметр яких складає до 12 мм.

Існують різні види обрізування, в залежності від кількості залишених очок. Коротке обрізування передбачає, що потрібно залишити до чотирьох вічок на пагоні, середнє до шести, а довга до восьми. Якщо у рослини бракує основних лоз, то зазвичай рекомендується залишити добре розвинені пасинки, обрізаючи їх на чотири вічка.
Для розвитку пагонів у нижній частині куща та для їх використання в наступному році під час обрізки залишають короткі сучки заміщення довжиною два-три вічка.

Кожного року торішні плодоносящі стрілки обрізають разом з всіма пагонами, але на сучку залишають один пагін, який стане плодоносящою стрілкою, а інший заміщенням. Сучки заміщення варто обрізати з пагонів, які спрямовані назовні куща.
Після обрізки виноградник потрібно підвʼязати до шпалери, фіксуючи руками і стрілками кущів. Таку процедуру краще проводити в період сокоруху, коли лоза має гнучкість, але завершити її до початку набубнявіння вічок.