Чим раніше, тим більше шансів на перемогу: як врятувати дерева вишні від моніліозу навесні

Щоб отримати хороший урожай вишні у 2025 році, необхідно прямо зараз вирушити на присадибні ділянки та добре оглянути всі дерева на наявність моніліозу.

Весна саме час подбати про майбутній урожай. Вирушайте на присадибні ділянки та добре огляньте всі дерева та особливо вишні на наявність грибкових захворювань, у тому числі моніліозу. Цю грибкову хворобу називають найпідступнішою і якщо вчасно не розпочинати лікування і не вжити заходів, вона може призвести до відчутної втрати майбутнього врожаю і навіть до загибелі дерева. Особливо агресивно моніліоз проявляється на початку сезону, тому не відкладайте і тоді у вас буде більше шансів на перемогу.

Як врятувати вишні від моніліозу навесні

Як розпізнати моніліоз?

Насамперед він діє на квітки, які починають темніти і засихати, але не опадають, а залишаються на гілках. Слідом починають в’янути молоді пагони. Вони втрачають тургор, стають коричневими чи чорними, скручуються та поступово засихають. Далі хвороба поширюється більші гілки. На них з’являються тріщини, з яких виділяється камедь – це густа смола янтарного кольору. Влітку моніліоз переходить на плоди, що спочатку гниють, а потім муміфікуються.

Як врятувати вишні від моніліозу навесні
Як врятувати вишні від моніліозу навесні

Методи боротьби із моніліозом?

Щоб урятувати вашу вишню від моніліального опіку, необхідно діяти комплексно. Насамперед навесні до розпускання нирок зробити санітарну обрізку. Після цього обов’язково проведіть профілактичну обробку дерева фунгіцидами. Добре у боротьбі з моніліозом зарекомендували себе препарати на основі міді – бордоська рідина, мідний купорос та інші.

Після цвітіння проводять ще одну обробку вишні від грибкового захворювання. Для обприскування в цей період можна використовувати системні фунгіциди, які проникають усередину тканин дерева та захищають його зсередини.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.