Цвітуть весь сезон, а пахнуть як: 5 найкращих сортів бузку, які мають бути на вашій ділянці

Бузок часто можна зустріти на подвірʼї біля будинків, але не всі сорти цвітуть весь сезон та прості у догляді - які сорти рекомендують висаджувати садівники?

Бузок часто вирощується на ділянці і прикрашає сад своїм цвітом. Його кущі здатні розростатися і при цьому формують густі зелені огорожі, які захищають від вітру. При виборі відповідного виду бузку для живоплоту, потрібно враховувати особливості кожного сорту, адже не всі з них підходять.

Серед найбільш популярних видів бузку для живоплотів є бузок звичайний, бузок перський, бузок китайський та корейський карликовий бузок. Кожен з них має свої характеристики. Бузок звичайний є найпоширенішим, він швидко формує густу огорожу, тоді як карликові сорти вирощують для створення компактних огорож із меншою висотою.

Садівники назвали три найкращі сорти бузку для посадки навесні
Садівники назвали три найкращі сорти бузку для посадки навесні

Щодо сортів бузку, які найбільше підходять для живоплотів, квітникарі радять звернути увагу на такі варіанти: “Тарас Бульба”, “Леся Українка”, “Індія”, “Сенсація”, “Полтава”. При виборі сорту важливо враховувати кілька факторів, форма та розмір куща, аромат і колір квітів, морозостійкість та стійкість до хвороб. Перський бузок добре переносить спеку та посуху, однак не витримує сильних морозів. Кущі бузку потрібно регулярно підрізати та підживлювати.

Потрібно внести органічні добрива – торф, компост, витриманий гній, а також створити дренаж, щоб уникнути застою води, pH ґрунту має бути до 7,5. При створенні живоплоту, відстань між кущами має бути від 50 до 100 см. Яма для посадки має бути вдвічі ширшою за кореневу систему кожного саджанця. Після висаджування потрібно полити місце посадки, а навколо куща додати мульчу.

Садівники назвали три найкращі сорти бузку для посадки навесні
Садівники назвали три найкращі сорти бузку для посадки навесні

Обрізку потрібно проводити в кінці весни або на початку літа, коли кущі вже відцвітуть. Під час цієї процедури потрібно видалити пошкоджені, хворі та сухі гілки.

Схожі статті

1 продукт в лунку і про бідний врожай можете забути: що покласти в ямку при посадці помідорів

Просто посадити помідори у відкритий ґрунт не завжди достатньо для великого й смачного врожаю, іноді треба додати ще один продукт прямо в лунку - про що йдеться?

Урожай як на підбір! 1 хитрість і солодка та соковита морква у вас в кишені: зробіть це у 2025

Солодка морква смакує всім, тож часто дачники вирощують її, надаючи належний догляд, але іноді вона не виростає на смак і на вигляд такою, як планувалось.

Пішов дощ? Час їхати на дачу! Чому огірки краще висівати в несприятливу погоду – все просто

Огірки рекомендується висаджувати саме в дощову погоду, адже так дачники значно економлять свій час і процес є доволі швидким - основні моменти при їх посадці.

Всі думали, що він унікальний: реальні відгуки городників про найпопулярніший сорт томату

Цей сорт томатів став справжньою сенсацією і кілька років посідав перше місце за популярністю, проте незабаром почали з'являтися негативні відгуки. Які претензії пред'являли городники?

Готуйте відра та банки: ці 3 простих прийоми збільшать урожай малини в рази – ягоди, як на підбір

Є хитрощі, які дозволяють суттєво збільшити врожайність кущів малини, які вже зростають на ділянці. Потрібно лише докласти небагато зусиль. Результат того вартий!

Приготуйтеся до посадки кавунів і динь: ось у які терміни краще почати займатися розсадою

Незабаром температура стабілізується і ґрунт прогріється, а поки що потрібно потурбуватись про розсаду кавунів та дині - коли висівати насіння? Городники розсекретили найкращий час.