4 найкращих народних методи для захисту полуниці від шкідників: обов’язково зробити навесні

Полуниця — це одна з найсмачніших ягід, тому вона росте майже на кожному городі. Але щоб вона щедро родила, потрібно гарно за нею доглядати. Зокрема, вчасно та правильно обробляти від шкідників.

Якщо не всі, то більшість людей точно погодяться з тим, що полуниця є надзвичайно смачною ягодою. От тільки смакує вона не лише людям, а також шкідникам. Тож якщо не хочете залишитися без врожаю, потрібно вчасно обробляти кущики полуниці. Але чим? Навесні спершу варто прибрати грядки та видалити все сухе листя. Після цього треба обробити кущики Фітовермою або Акаріном. Це ефективні, але не шкідливі препарати. Якщо хочете додаткового захисту від шкідників, то можна також обприскати рослини слабким розчином йоду чи марганцівки.

Надзвичайно важливою обробка полуниці є також під час цвітіння. В цей період вона дуже вразлива, а тому від шкідників треба обробляти одразу ж, як тільки ви їх помітите. Наприклад, Актофіт чудово бореться з більшістю комах. Бонусом він ще ріст рослин стимулює. Також можна обприскати полуницю розчином борної кислоти, яка підсилить її імунітет. А ось агресивну хімію під час цвітіння краще не використовувати, бо це недобре для бджіл. Можна брати народні методи, як нашатирний спирт проти личинок хрущів чи розчин гірчиці від слимаків.

Окремої уваги потребують суничні кліщі. Проти них ефективні настої з цибулевого або часникового лушпиння. Їх готують протягом кількох діб і обприскують кущі. Якщо ж з’являється слинява пінявка, то проти неї допомагає гарячий розчин марганцівки, яким обробляють листя. Для малиново-суничного довгоносика готують розчин рідкого мила та золи (40 мл + 3 кг на 10 л)  або часниковий настій (160 г на 10 л), якими потрібно обприскувати рослини ввечері. А от проти нематоди, на жаль, ніякого ефективного засобу не існує. Лише видаляти уражені кущики.

Схожі статті

Бананову шкірку треба не просто кидати на грядки: 1 секрет, як зробити з цього ультрадобриво

Цей простий, але ефективний підхід допомагає зберегти природу і зробити догляд за рослинами більш екологічним. Бананова шкірка — це не просто відходи, а справжній подарунок природи, що робить дива.

Перевірте, що з цього є у вас вдома: природні добрива, які у 100 разів крутіші за магазинні

Компоненти цих натуральних добрив, які використовуються при вирощуванні рослин є у домі будь-якої господині. Навіщо переплачувати коли можна легко виготовити їх на власній кухні.

Що я готую із залишків пасок й крашанок – 3 рецепти, які не соромно подати на стіл

Звичайні залишки їжі зі свята можуть перетворитися на вишукані страви, які не соромно подати на стіл навіть вибагливим гостям. Трохи фантазії — і ваше натхнення подарує друге життя продуктам.

В тиждень після Вербної неділі перев’язую гілочки фруктових дерев: обов’язкова процедура

Для багатьох садівників перев'язування гілок дерев стає хорошою нагодою провести час на природі. Це допомагає заспокоїти розум та зануритися у певну медитацію догляду за рослинами.

Табу і не лише навесні: яке популярне добриво не переносить троянда – 99% про це не знають

Якщо ви хочете, щоб троянди якомога довше радували вас красивим цвітінням, то забудьте про це органічне підживлення не тільки навесні, а й у період усього сезону.

Агрономи саджають тільки ці 2 сорти помідорів: солодші за мед і вагою мінімум по 500 г штука

Кожен дачний сезон для городників розпочинається з того, що вони обирають овочі для посадки. До них, зокрема, належать і помідори. Пропонуємо читачам добірку з 2-х сортів найсолодших томатів.