Коли і як правильно прищипувати огірки: схема на 5 кроків від досвідчених агрономів

Прищипування огірків – важлива процедура, яку виконують за певними правилами. У нашому матеріалі розповідаємо, коли та як її краще проводити і чи потрібна вона взагалі.

Чимало городників впевнені, що прищипувати огірки на грядках – тільки час марно витрачати. Адже отримати гарний врожай овоча можна і без нього. Однак досвідчені агрономи із цим ствердженням не згодні. Вони запевняють – прищипування пагонів огіркам необхідне і проводити його потрібно за певними правилами. Про них детальніше розповімо далі.

На вирішення питання про прищипування огірків впливатиме сорт культури. Якщо ви посіяли на власній ділянці самозапильні огірочки, то схема буде наступною. Спочатку кущі огірків підв’язують до опори.

На основному стеблі, що виріс заввишки до 50 см – видаляють усе нижнє листя, суцвіття та бічні пагони. На висоті 50 см залишають лише 1 зав’язь та 2 справжніх листочки.

Городники розповіли, як прищипувати кущі огірків, щоб врожаю було море
Городники розповіли, як прищипувати кущі огірків, щоб врожаю було море

Коли головне стебло сягне висоти 1.5 метри, залишають на ньому 3 і 4 пагони разом із листочками і 4-ма зав’язями на кожному із них.

В подальшому проріджування проводять через кожні 50 см, залишаючи на пагоні по 4 справжніх листочки та стільки ж зав’язі.

Городники часто роблять серйозну помилку, не прищипуючи гібридні огірки. насправді, коли на кущі утворюється по 4-5 справжніх листочки, з них видаляють усі бічні пагони.

Відступивши ще 5-6 листочків – бічні пагони прищипують, залишаючи їх довжиною лише 20 см. Віступивши аналогічну відстань, наступні пагони прищипують до 50 см. Далі варто дочекатись, поки головний пагон відросте ще на 50 см – і прищипнути верхівку.

Городники розповіли, як прищипувати кущі огірків, щоб врожаю було море
Городники розповіли, як прищипувати кущі огірків, щоб врожаю було море

Городники звертають увагу, що верхівку потрібно або обрізати ножицями, або обережно прищипувати двома пальцями.

Схожі статті

Навесні копаємо з розумом: 2 секрети підготовки грядок від дачників з великим досвідом

Ці два секрети значно спростять весняні роботи. Самі грядки вдасться обробити так, щоб 100% отримати якісний і багатий урожай. Порадами поділилися досвідчені дачники.

Метод запилення городу за допомогою мотузки між рядами. Робимо ривки, виходить вібрація

Методи, як-от цей, нагадують, що навіть невеликі зусилля можуть мати значний вплив на результати. Здавалося б, що проста мотузка, а як за допомогою неї можна запилити чи не весь город.

Без бджіл і стимуляторів: помідори плодоносять навіть коли температура вище 40

Ці методи допоможуть садівникам виростити томати навіть за аномальної температури погоди. До того ж, провести ручне запилення, вберегти вологу й загалом, весь врожай.

Ніколи не садіть полуницю поряд з цими культурами: втратите не тільки врожай, але й кущі

Поруч із полуницею можна садити багато різних культур, які мають на неї позитивний вплив, але є рослини сусідство з якими небажано. Можна не лише втратити врожай, а й кущі.

Забутий метод колгоспників дає 500 кг картоплі із сотки: і нічого більше придумувати не треба

Просто візьміть й повторіть цей метод вирощування картоплі, яким займалися ще наші бабусі та дідусі. Можна спробувати вирощувати бульбу таким чином, і побачити, що з цього вийде.

Хіт продажів: ці сорти томатів просто лежать на ґрунті и все одно дають високий ранній урожай

Серед городників ці сорти томатів мають особливу популярність. Їх розкуповують найпершими. Чому ці помідори викликають такий ажіотаж не тільки у початківців, а й досвідчених дачників?