3 дії, які подарують МЕГА врожай: як збирати буряк після дощу, щоб він не загнив – запамʼятайте

Іноді стається так, що немає іншого дня, коли зібрати врожай буряка, крім дощового, але все не так просто - основні моменти, які треба знати при зборі коренеплодів.

Дачники, які вже мають хоч якийсь досвід, з впевненістю кажуть, що збирати врожай буряків потрібно в суху погоду, адже вологі коренеплоди не завжди здатні гарно зберігатись. Проте, коли весь сезон дощ, то знайти день, коли сухо, не так вже й просто. Тому при зборі буряків у погану погоду потрібно знати кілька основних правил, які збережуть ваш врожай.

Перш за все, потрібно вибрати правильний інструмент для збору плодів. Рекомендується використовувати вила, а не лопати, таким чином ви не пошкодити шкірку коренеплодів. Адже не секрет, що пошкоджена шкірка призводить до витікання соку та збільшує ймовірність, що ось-ось буряк загниє. Якщо вже так сталося, то потрібно обробити овоч деревною золою, так ви продовжите його термін зберігання.

Городники розповіли, як правильно збирати буряк після дощу, щоб він не загнив
Городники розповіли, як правильно збирати буряк після дощу, щоб він не загнив

Після збору буряк потрібно підсушити. Варто робити це в сухому і темному місці, постеліть коренеплоди одним шаром, щоб вони висохли природним чином. Через кілька діб після сушки можна приступати до складу врожаю на зиму.

Важливо не забути видалити бадилля буряків, так ви уникнете витрати соку на нарощування зеленої маси. Для цього вам необхідно зняти землю з коренеплодів, якщо буряк досить сухий, її можна залишити.

Городники розповіли, як правильно збирати буряк після дощу, щоб він не загнив
Городники розповіли, як правильно збирати буряк після дощу, щоб він не загнив

Щоб правильно зберігати цю рослину, варто дотримуватись також сортування – пошкоджені плоди варто одразу використати у приготуванні страв. Не пошкоджені коренеплоди висушуються та кладуться в ящики або сітки, щоб у них був доступ до вільної циркуляції повітря та вологи. Регулярно перевіряйте стан буряка, щоб вчасно прибрати пошкоджені або зівʼялі коренеплоди та зберегти врожай на довгий час.

Ці головні три правила має знати та пам’ятати кожен, хто хоче зберегти свій врожай на якомога довший період та смакувати ним ого-го скільки.

Схожі статті

1 продукт в лунку і про бідний врожай можете забути: що покласти в ямку при посадці помідорів

Просто посадити помідори у відкритий ґрунт не завжди достатньо для великого й смачного врожаю, іноді треба додати ще один продукт прямо в лунку - про що йдеться?

Урожай як на підбір! 1 хитрість і солодка та соковита морква у вас в кишені: зробіть це у 2025

Солодка морква смакує всім, тож часто дачники вирощують її, надаючи належний догляд, але іноді вона не виростає на смак і на вигляд такою, як планувалось.

Пішов дощ? Час їхати на дачу! Чому огірки краще висівати в несприятливу погоду – все просто

Огірки рекомендується висаджувати саме в дощову погоду, адже так дачники значно економлять свій час і процес є доволі швидким - основні моменти при їх посадці.

Всі думали, що він унікальний: реальні відгуки городників про найпопулярніший сорт томату

Цей сорт томатів став справжньою сенсацією і кілька років посідав перше місце за популярністю, проте незабаром почали з'являтися негативні відгуки. Які претензії пред'являли городники?

Готуйте відра та банки: ці 3 простих прийоми збільшать урожай малини в рази – ягоди, як на підбір

Є хитрощі, які дозволяють суттєво збільшити врожайність кущів малини, які вже зростають на ділянці. Потрібно лише докласти небагато зусиль. Результат того вартий!

Приготуйтеся до посадки кавунів і динь: ось у які терміни краще почати займатися розсадою

Незабаром температура стабілізується і ґрунт прогріється, а поки що потрібно потурбуватись про розсаду кавунів та дині - коли висівати насіння? Городники розсекретили найкращий час.