Гірчиця і малина: як використовувати порошок проти шкідників у 2025-му – ефективний метод

Шкідники на кущах малини активізуються із настанням першого весняного тепла. Щоб захистити від них і рослину, і майбутній врожай – використовуйте порошок гірчиці.

Чи знаєте ви, що звичайнісінька гірчиця у порошку може стати чудовим захистом для кущів малини? Завдяки їй можна прогнати з кущів різноманітних шкідників. Адже вони приносять багато шкоди, поїдають пагони та листя і взагалі можуть залишити вас без врожаю ароматних та солодких ягід. Особливо це актуально, якщо мова йде про довгоносиків.

Із гірчичного порошку готують екологічно безпечний фунгіцидний розчин. Для його створення беруть 20 грамів гірчичного порошку та розчиняють його в 10 літрах води. Бажано, щоб вона була теплою. Перед використанням розчину потрібно настояти його протягом 8-12 годин. Та й навіть якщо довше постоїть – нічого страшного не буде. Зверніть увагу, що розчин повинен вийти рівномірним.

Садівники розповіли, чим обробити кущі малини від довгоносиків та інших хвороб чи шкідників.
Садівники розповіли, чим обробити кущі малини від довгоносиків та інших хвороб чи шкідників

Коли гірчичний розчин буде готовий – його переливають в пульверизатор та обробляють ним кущі малини. Цей настій надійно захищатиме кущі малини від довгоносиків і при цьому не буде наносити шкоду рослині.

Першу обробку проводять ще на етапі розпускання бруньок. Вдруге кущі малини обприскують через кілька тижнів після першої обробки.

Гірчичний розчин прибере із ягідних кущиків усіх довгоносиків, клопів та інших шкідників. Тож, ви можете не перейматись щодо збереження врожаю. Малина на кущах виросте на славу – соковитою, солодкою та неймовірно ароматною.

Гірчиця у порошку – відмінний засіб для захисту кущів малини від довгоносиків. Проте важливо пам’ятати про те, що обробляти кущі ягоди під час цвітіння не можна. Адже гірчичний розчин перешкоджатиме роботі комах-запилювачів.

Кущі малини від шкідників навесні обробляють в період утворення бутонів і приблизно за 7 днів до початку цвітіння.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.