Ці 3 методи спішать до вас на допомогу: як залучити бджіл-запилювачів до вашої ділянки

Бджоли необхідні на кожній ділянці, адже деякі культури на грядці не можуть без них нормально розвиватись - як залучити цих комах на свою територію?

Бджоли є незамінними помічниками у садівництві, адже вони головні запилювачі рослин. Щоб залучити ці корисні комахи до своєї ділянки, слід вдатись до різних методів, які вам у цьому допоможуть. Одним із ефективних способів є обробка рослин розчином солодкої води, для приготування якого вам знадобиться мед або цукор, які слід розчинити в воді. Такий аромат точно приверне увагу бджіл, адже вони полюбляють нектар.

Необхідно взяти одну столову ложку меду та розчинити в одному літрі води та ретельно перемішати, пiсля чого щедро обприскати цією сумішшю рослини. Таку обробку варто проводити, коли суха погода.

Городники розповіли, як залучити бджіл на ділянку для гарного врожаю
Городники розповіли, як залучити бджіл на ділянку для гарного врожаю

Другий спосіб передбачає застосування цукру. Для приготування потрібно взяти 10 літрів води та додати 150 грамів цукру та 5 грамів борної кислоти. Цей розчин також буде ефективним у боротьбі з мурахами.

Можна висадити рослини, які приваблюють бджіл. Серед таких рослин є айстри, вербена, геленіум, гіацинти, жимолость. Вони не лише є корисними, а й прикрашають сад. Ще садівники радять висадити півонії та рододендрони. Такі квіти необхідно вирощувати в сонячних місцях, де немає протягів.

Бджоли люблять яскраві кольори та сильні аромати, тому рекомендується посадити мʼяту лаванду, соняшник, мак, волошки та маргаритки. Не забудьте подбати про наявність води, розмістіть ємності з водою в саду, щоб комахи мали вільний доступ до них.

Городники розповіли, як залучити бджіл на ділянку для гарного врожаю
Городники розповіли, як залучити бджіл на ділянку для гарного врожаю

Не варто використовувати сильнодіючі добрива та різні препарати для обробки рослин від шкідників і захворювань перед цвітінням. Слід подбати про місця для гніздування бджіл. У саду можна розмістити спеціальні гнізда з гілок, листя. Доглядайте за вашим садом та робіть все можливе, щоб квітки цвіли й тоді бджілки зʼявляться й покращать ваш врожай.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.