Безумовно, гарне освітлення, регулярний полив і якісне підживлення є дуже важливими для городництва. Але багато чого залежить також від якості посадкового матеріалу — насіння або розсади. Перше зазвичай просто перевірити до висівання. А як бути з розсадою? Її можна вирощувати самостійно чи купувати в магазинах або на ринках. І не завжди зрозуміло, який варіант є кращим. Тому розберімося в нюансах кожного з них.
Домашня розсада — це економія. Вона стає особливо очевидною, якщо ви вирощуєте багато рослин. А ще домашня розсада краще адаптована до локальних умов. Особливо якщо насіння для неї ви збираєте зі своїх же рослин, а не купуєте. А от готова розсада може не витримати висаджування у відкритий ґрунт.

Другий нюанс — можливість вибору сорту. Якщо ви купуєте готову розсаду, то просто отримуєте те, що пропонують. У кращому випадку буде декілька поширених варіантів. А якщо ви бажаєте спробувати якісь особливі або рідкісні сорти, то є тільки один спосіб це зробити — виростити розсаду самостійно.
Третій нюанс — можливість повного контролю. Звісно, якщо продавець розсади сумлінний, то все буде добре навіть з покупною. А якщо ні? Коли городник вирощує розсаду самостійно, то він точно знає, яке насіння брав, як його готував і чим підживлював. Тобто господар може бути впевненим у тому, що його розсада якісна.

Покупна розсада має лише одну вагому перевагу — не вимагає часу та зусиль. Але за зручністю нерідко ховаються ризики. Розсада з ринку або магазину могла виростати в ідеальних тепличних умовах, де її годували стимуляторами росту. На відкритих грядках такі рослини можуть відмовитися рости. А ще з покупною розсадою можна принести на город шкідників та хвороби. І тоді відсутність росту буде найменшою проблемою.