Навесні малина починає активно рости, вона тягнеться до сонця, випускає молоді пагоні. Саме в цей період рослина потребує підживлення, адже від цього залежить ріст зеленої маси, а також формування квіткових бруньок, які в майбутньому принесуть плоди.
У квітні необхідно збагатити малину поживними речовинами. Найефективнішим буде внесення комплексного мінерального добрива – азофоски. Слід використовувати дві сірникові коробки на кожен квадратний метр. Добриво потрібно вносити в період розпускання бруньок, розсипати його потрібно в міжряддях або по всій ділянці. Після цього, необхідно загорнути їх у ґрунт граблями. Без своєчасної підгодівлі можете не очікувати на рясний врожай.

Весняна обрізка є важливою, деякі садівники вважають, що це краще робити восени, але навесні обрізка теж є важливою, тим більше якщо восени ви забули це зробити. Необхідно видалити всі дворічні стебла, які вже дали врожай.
Тепер перейдемо до однорічних пагонів. Їх верхівки слід вкороти до 20 см. У травні кущ починає активно нарощувати молоду паросль, з неї варто залишити лише найсильніші, адже вони стануть основою врожаю наступного року. Слабкі та надлишкові пагони потрібно видалити.

Не слід забувати про мульчування. Використання перегною, компосту, біогумусу, сіна та соломи, захищає ґрунт від перегріву й висихання, а також підживлює рослини корисними речовинами.
Товщина шару має бути до 6 сантиметрів, щоб зберегти вологу та уповільнити ріст бур’янів. Регулярне мульчування навесні допоможе вам підвищити врожайність малини та її кущі будуть плодоносити протягом багатьох років.