Більшість часнику, який продається в українських магазинах, завозиться з Китаю. Тому люди з власним городом майже завжди вирощують цей овоч самостійно. Але недостатньо просто встромити зубчики в землю та чекали класного врожаю. Без гарного підживлення результату не буде. Городники радять 5 варіантів добрив, які дозволяють часнику формувати великі та соковиті головки. Використовувати їх можна протягом сезону.
Але особливо важливим є перше підживлення навесні, бо від нього залежить те, як швидко та гарно розвиватиметься головка. Тут ідеально підходить сечовина (карбамід) — вона дає потужний поштовх до нарощування зелені, яка потім “працює” на формування головок. На 10 л води достатньо взяти 1 столову ложку сечовини та поливати цим розчином часник під корінь. Але перед цим потрібно полити грядку звичайною чистою водою.

Через 2-3 тижні варто підживити часник нітроамофоскою — це збалансоване добриво, що містить азот, фосфор і калій. Саме фосфор потрібен для формування великої головки, а калій — для щільності зубчиків. Достатньо 1 столової ложки на відро води. Таке добриво дають часнику лише один раз за сезон.
На початку літа варто перейти на органіку. Розчин пташиного посліду або коров’яку — чудовий варіант для природного підживлення. Послід треба розводити у 15 частинах води, коров’як — у 10. Це добриво треба настояти 2-3 дні, після чого його ним можна поливати часник між рядами, щоб стимулювати ріст головок.

Ближче до кінця липня, коли головка вже починає дозрівати, варто підсипати деревний попіл. Він знижує кислотність ґрунту й дає рослинам калій, що впливає на соковитість і лежкість. Попіл розсипте між рядами та навколо рослин. А щоб його не здуло вітром, зверху можна трішки полити чистою водою.
Окремо також варто згадати про підживлення бором. Для цього треба зробити слабкий розчин борної кислоти — 1 г на літр води. Якщо робите перед висаджуванням часнику, то в цьому розчині треба замочити зубчики на кілька годин. А вже посаджений часник можна поливати влітку, щоб покращити засвоєння інших елементів.