Часник здивує своїм розміром: 5 найефективніших підживок для розкішного врожаю 2025

Щоб виростити справді гарний часник, одного лише вдалого сорту недостатньо. Навіть якщо зубчики гарні й посаджені вчасно, без правильного догляду не вийде того результату, якого хочеться.

Більшість часнику, який продається в українських магазинах, завозиться з Китаю. Тому люди з власним городом майже завжди вирощують цей овоч самостійно. Але недостатньо просто встромити зубчики в землю та чекали класного врожаю. Без гарного підживлення результату не буде. Городники радять 5 варіантів добрив, які дозволяють часнику формувати великі та соковиті головки. Використовувати їх можна протягом сезону.

Але особливо важливим є перше підживлення навесні, бо від нього залежить те, як швидко та гарно розвиватиметься головка. Тут ідеально підходить сечовина (карбамід) — вона дає потужний поштовх до нарощування зелені, яка потім “працює” на формування головок. На 10 л води достатньо взяти 1 столову ложку сечовини та поливати цим розчином часник під корінь. Але перед цим потрібно полити грядку звичайною чистою водою.

Агрономи порадили 5 підживок для великого врожаю часнику у 2025 році
Агрономи порадили 5 підживок для великого врожаю часнику у 2025 році

Через 2-3 тижні варто підживити часник нітроамофоскою — це збалансоване добриво, що містить азот, фосфор і калій. Саме фосфор потрібен для формування великої головки, а калій — для щільності зубчиків. Достатньо 1 столової ложки на відро води. Таке добриво дають часнику лише один раз за сезон.

На початку літа варто перейти на органіку. Розчин пташиного посліду або коров’яку — чудовий варіант для природного підживлення. Послід треба розводити у 15 частинах води, коров’як — у 10. Це добриво треба настояти 2-3 дні, після чого його ним можна поливати часник між рядами, щоб стимулювати ріст головок.

Агрономи порадили 5 підживок для великого врожаю часнику у 2025 році
Агрономи порадили 5 підживок для великого врожаю часнику у 2025 році

Ближче до кінця липня, коли головка вже починає дозрівати, варто підсипати деревний попіл. Він знижує кислотність ґрунту й дає рослинам калій, що впливає на соковитість і лежкість. Попіл розсипте між рядами та навколо рослин. А щоб його не здуло вітром, зверху можна трішки полити чистою водою.

Окремо також варто згадати про підживлення бором. Для цього треба зробити слабкий розчин борної кислоти — 1 г на літр води. Якщо робите перед висаджуванням часнику, то в цьому розчині треба замочити зубчики на кілька годин. А вже посаджений часник можна поливати влітку, щоб покращити засвоєння інших елементів.

Схожі статті

Що не можна садити поруч із яблунями та іншими фруктовими деревами? 3 сусіди-вороги

Якщо мрієте про розкішний фруктовий сад, необхідно назавжди запам'ятати про те, які саме культури не можна висаджувати біля дерев. Розповідаємо в нашому матеріалі.

Агрономи обрали найкращий сорт картоплі: 4 роки експериментів, і тільки цей себе виправдав

Картопля – коронна страва на багатьох українських столах. Який її сорт агрономи називають одним із найкращих і в чому його переваги – читайте в матеріалі "Сенсації".

Попелиця зникне з поля зору за 2 години: опаде на землю і довго не буде повертатися

Попелиця з'являється на городі одразу після появи найпершого листя. Свіжі пагони для даного шкідника — справжній делікатес. Що робити у такому випадку?

Поливаю полуницю розчином від маринованих огірків — отримую у 3 рази більше врожаю

Цей метод звучить дивно, але дає дивовижний результат. Простий інгредієнт, який зазвичай виливають, може в рази покращити врожайність полуниці. Розповідаємо, як саме його застосовувати.

Гортензія не з картинки, а з вашого саду: спосіб в 2 хвилини, щоб квітка зацвіла на ділянці

Для того, щоб гортензія рясно зацвіла й довго радувала вас своїми квітками, потрібно зробити одну хитрість навесні - ви здивуєтесь, адже цей метод дійсно працює.

Секрет помідорів-велетнів розкритий: як зібрати такий рясний врожай у 2025, як ніколи раніше

Величезні помідори, соковиті та солодкі, — це окремий вид задоволення, яка жодна господиня не буде проти виростити у себе на городі. Як це зробити?