Сьогодні трендом в городництві є натуральність. Навіщо купувати в магазині хімію невідомого походження, якщо можна скористатися природними аналогами, які не лише майже безплатні, а ще й не менш ефективні? Найкраще для зміцнення розсади підходять домашні стимулятори. Робляться вони легко та діють на рослину м’якше. А для кращого результату можна використовувати декілька підживлень з невеликою перервою між застосуваннями.
Надзвичайно ефективним стимулятором є звичайні дріжджовий розчин. Треба взяти 1 столову ложку цукру, 10 г сухих дріжджів та літр теплої води. Змішайте це все та отримаєте розчин, який прискорюватиме ріст розсади та допомагатиме їй краще укорінюватися при висаджуванні на грядках. Доречним на відкритому ґрунті стане також часниковий настій. Настоюйте кілька подрібнених зубчиків у літрі води добу, а потім поливайте. Це натуральний зміцнювач імунітету, завдяки якому рослини краще протистоятимуть грибкам.

Подрібнену яєчну шкаралупу також можна настоювати. Або ж гарненько подрібніть її та додавайте в луки під час висаджування розсади. Шкаралупа містить багато кальцію та допомагає зміцнити стебла. А розчин золи (столова ложка на літр води) насичуватиме розсаду калієм, фосфором та іншими потрібними їм мікроелементами. Якщо поливатимете цим розчином рослини регулярно, то їхня коренева система розвиватиметься краще та швидше.
Не менш ефективний і простий спосіб — трав’яний настій. Приготувати його можна з різних рослин. Кропива чи польовий хвощ підійдуть ідеально та дозволять зміцнити рослини. На кожен літр води потрібно брати 2 столові ложки сухої трави або декілька свіжих рослин. Також для підвищення стійкості до хвороб можна обприскувати рослини розчином борної кислоти — 1 г на 1 л. А якщо разом з цими методами застосовувати мульчування, то можна забезпечити додаткове живлення ґрунту та краще утримання вологи.