Тонка шкірка, м’ясиста серединка – як виростити круті помідори, стійкі до фітофтори

Знаючи кілька секретів, ви зможете виростити смачні і соковиті томати, які будуть стійкі до фітофтори та шкідників. Ці лайфхаки підходять для всіх сортів помідорів.

Фітофтороз – небезпечне і, нажаль, поширене захворювання серед пасльонових. Фітофтора часто вражає помідори, перець, баклажани і навіть картоплю. Фітофтору дуже легко розпізнати. Листя починає буріти, а на плодах починають з’являтися коричневі плями.

Якщо хвороба вже вразила плоди, то позбутися її вже неможливо. Врятувати можуть тільки стійкі хімікати. Та навіть від них ефект буде не 100%. Тому краще зробити все, щоб не допустити появи фітофтори на помідорах.

Ось кілька прийомів, які допоможуть обезпечити томати від фітофторозу.

Сусідство на городі

Поруч з помідорами варто садити цибулю та часник. Ці культури мають в собі природні фтонциди – речовини, виробляють рослини для захисту від хвороботворних мікроорганізмів (бактерій, грибів, вірусів) та деяких шкідників. Їх ще називають “природними антибіотиками”. Цибуля та часник будуть виділяти фітонциди, які діятимуть і на кущі помідорів і ризик виникнення фітофтори значно зменшиться.

Аграрії назвали огірки та помідори з найбільшою врожайністю
Агрономи розповіли, як виростити м’ясисті помідори, стійкі до фітофтори

Правильний полив

Фітофтора – це грибок. Як відомо, грибкові мікроорганізми люблять розмножуватися у вологому середовищі. Саме тому надмірний полив може стати причиною виникнення фітофторозу. Крім того, велика кількість вологи знижує доступ кисню до коріння, ослаблює імунітет рослин і сприяє швидкому поширенню хворобу.

Поливайте кущі томатів під самий корінь і слідкуйте, щоб не було перезволоження грунту.

Городники розповіли, як правильно поливати розсаду помідорів, щоб їх корені виросли міцними
Агрономи розповіли, як виростити м’ясисті помідори, стійкі до фітофтори

Швидка реакція

Якщо ви побачили, що деякі кущі вже вкриті фітофторою, ці кущі треба повністю видалити і прибрати подалі. Оскільки фітофтора – це грибкова інфекція, спори грибів можуть перелітати за допомогою повітря на здорові кущі. Вражені рослини вже нічого не врятує, а здорові ще можна убезпечити від фітофторозу.

Схожі статті

Баклажани світитимуться від здоров’я: поливаємо 2 рази цим – збираємо розкішні синенькі

Щоб отримати хороший врожай, ваші рослини мають бути абсолютно здоровими. Для цього достатньо провести декілька процедур, і результат не змусить на себе чекати.

1 літр під кущ – і огірки ростуть як скажені аж до осені: збираю по 20 відер врожаю щодня

Щоб отримати великий і смачний урожай огірків, треба враховувати багато факторів під час посадки та вирощування. Одним із найважливіших пунктів є правильне підживлення.

5 рослин, які ще можна встигнути посадити в червні: урожай дозріє до перших заморозків

В червні на українських городах триває пора активних робіт. В перший місяць літа ще є можливість посадити овочеві культури, щоб зібрати з них врожаї до заморозків. "Сенсація" назве їх у матеріалі.

1 дія – і буряк зійде швидше, ніж ви думали: як прискорити процес дозрівання овочу

Посадивши буряк на городі, хочеться якомога швидше отримати перший врожай, але насправді це можна зробити, якщо вчасно зреагувати – що рекомендують городники з досвідом?

Киньте це в лунку при посадці томатів і вони відразу підуть в ріст: лайфхак від аграріїв

Для того, щоб розсада помідорів відразу пішла в ріст і згодом дала великий та смачний урожай, при посадці у лунку треба додати секретний інгредієнт.

3 краплі на відро, і бджоли злітаються на запилення, як на свято: прийом з Одещини

Чим інтенсивніше проходить процес запилення, тим кращих врожаїв ми можемо очікувати на грядці. Але що робити, якщо бджоли не бажають проявляти інтерес до вас?