Фітофтороз – небезпечне і, нажаль, поширене захворювання серед пасльонових. Фітофтора часто вражає помідори, перець, баклажани і навіть картоплю. Фітофтору дуже легко розпізнати. Листя починає буріти, а на плодах починають з’являтися коричневі плями.
Якщо хвороба вже вразила плоди, то позбутися її вже неможливо. Врятувати можуть тільки стійкі хімікати. Та навіть від них ефект буде не 100%. Тому краще зробити все, щоб не допустити появи фітофтори на помідорах.
Ось кілька прийомів, які допоможуть обезпечити томати від фітофторозу.
Сусідство на городі
Поруч з помідорами варто садити цибулю та часник. Ці культури мають в собі природні фтонциди – речовини, виробляють рослини для захисту від хвороботворних мікроорганізмів (бактерій, грибів, вірусів) та деяких шкідників. Їх ще називають “природними антибіотиками”. Цибуля та часник будуть виділяти фітонциди, які діятимуть і на кущі помідорів і ризик виникнення фітофтори значно зменшиться.

Правильний полив
Фітофтора – це грибок. Як відомо, грибкові мікроорганізми люблять розмножуватися у вологому середовищі. Саме тому надмірний полив може стати причиною виникнення фітофторозу. Крім того, велика кількість вологи знижує доступ кисню до коріння, ослаблює імунітет рослин і сприяє швидкому поширенню хворобу.
Поливайте кущі томатів під самий корінь і слідкуйте, щоб не було перезволоження грунту.

Швидка реакція
Якщо ви побачили, що деякі кущі вже вкриті фітофторою, ці кущі треба повністю видалити і прибрати подалі. Оскільки фітофтора – це грибкова інфекція, спори грибів можуть перелітати за допомогою повітря на здорові кущі. Вражені рослини вже нічого не врятує, а здорові ще можна убезпечити від фітофторозу.