Чому я більше не саджу огірки у відкритий ґрунт – марна трата насіння: агрономи погоджуються

Кілька основних причин того, до чого слід бути готовими, висаджуючи огірки у відкритий ґрунт. Робити так, чи не робити, кожен уже повинен вирішувати сам.

Чимало городників висаджують помідори у відкритий ґрунт, сіючи насіння прямо у грядки. Утім, чимало агрономів нині приходять до однієї єдиної думки щодо того, що це просто марна справа. Чому саме так, є одразу ж цілих три пояснення. Дослухатися до них, чи ні, кожен повинен вирішувати сам.

У першу чергу завжди слід пам’ятати про те, що огірки є теплолюбною культурою. Будь-які незначні, або значні похолодання, чи навіть заморозки, здатні вплинути на те, що не зійде жоден огірок. Чудовий приклад цей 2025 рік, коли люди абсолютно не було готові до весняних заморозків, спокусилися на теплу погоду, висадили все, що тільки можна було, а воно все померзло. Для огірків навіть незначне похолодання може означати слабкі сходження, низьку врожайність, або максимальне уповільнення росту.

Садівники пояснили, чому не варто висаджувати огірки у відкритий ґрунт
Садівники пояснили, чому не варто висаджувати огірки у відкритий ґрунт

Друга причина, чому огірки не варто висаджувати у відкритий ґрунт — вразливість до шкідників і різноманітних хвороб. Саме там огірки мають доступ до всього: комах, павутинного кліща або білокрилки. При цьому, в умовах ґрунтової підвищеної вологості, вони ще й заражаються всім цим дуже швидко. Також є імовірність зараження грибковими хворобами (пероноспорозом та кореневою гниллю).

Крім цього, щоб огірки завжди та дійсно були хрумкими, соковитими й не гіркими, їх постійно потрібно поливати. Робити це слід зранку та ввечері. Так от, саме у відкритому ґрунті волога випаровується набагато швидше. А це неабияк ускладнює догляд за цими овочами. Також це впливає й на плодоношення. Тому, висаджуючи огірки у відкритий ґрунт, завжди слід бути готовими до того, що їх доведеться регулярно поливати, а ще застосовувати мульчування. Пересихання землі може спричинити зменшення врожаю та вплинути на його якість.

Схожі статті

На Полтавщині знають 3 секрети швидкого дозрівання помідорів: в чому вся “сіль”

Посмакувати соковитими червоними плодами полюбляють усі без виключення. А щоб якомога скоріше зірвати на грядці перший помідор, треба зробити дещо просте, але дуже важливе.

Не інсектициди, а що під рукою: 300 г на відро гарячої води, й забудете про колорадських жуків

Кущики картоплі підіймаються все вище, а значить, з'являється чимало охочих поласувати ніжною зеленню. Серед них чільне місце посідає колорадський жук. Боротися з навалою будемо дієвими методами.

Лохина – ваш мастхев на дачі: чому потрібно мати цю культуру на своїй ділянці в 2025 – переваги

Вирощування лохини все більше і більше стає популярним в Україні, але якщо ви сумніваєтесь в її посадці, тоді вам слід знати 5 переваг цієї культури.

1 продукт з кухні – і мурах, як і не було: як прогнати цих шкідників з ділянки раз і назавжди

Мурахи хоч і часті гості на територіях дачників, але точно непрохані – що треба зробити, щоб ці комахи зникли й більше не з'являлись. Перевірений метод.

Бульби розміром з гігантський кулак: чим полити картоплю в червні 2025 – важливе правило

Червень – найсприятливіший період для підживлення картоплі, саме ця процедура закладає основу майбутнього врожаю, якість, розмір і смак бульб. Чим полити рослину?

Старе відро + дача = ідеальне комбо! Як і де застосувати цей предмет на ділянці

Кожен дачник під своїм контролем має деякі речі, які здавалося б, що вже не буде використовувати, але насправді будь-який предмет може бути корисним, але виконувати зовсім іншу функцію.