Чимало городників висаджують помідори у відкритий ґрунт, сіючи насіння прямо у грядки. Утім, чимало агрономів нині приходять до однієї єдиної думки щодо того, що це просто марна справа. Чому саме так, є одразу ж цілих три пояснення. Дослухатися до них, чи ні, кожен повинен вирішувати сам.
У першу чергу завжди слід пам’ятати про те, що огірки є теплолюбною культурою. Будь-які незначні, або значні похолодання, чи навіть заморозки, здатні вплинути на те, що не зійде жоден огірок. Чудовий приклад цей 2025 рік, коли люди абсолютно не було готові до весняних заморозків, спокусилися на теплу погоду, висадили все, що тільки можна було, а воно все померзло. Для огірків навіть незначне похолодання може означати слабкі сходження, низьку врожайність, або максимальне уповільнення росту.

Друга причина, чому огірки не варто висаджувати у відкритий ґрунт — вразливість до шкідників і різноманітних хвороб. Саме там огірки мають доступ до всього: комах, павутинного кліща або білокрилки. При цьому, в умовах ґрунтової підвищеної вологості, вони ще й заражаються всім цим дуже швидко. Також є імовірність зараження грибковими хворобами (пероноспорозом та кореневою гниллю).
Крім цього, щоб огірки завжди та дійсно були хрумкими, соковитими й не гіркими, їх постійно потрібно поливати. Робити це слід зранку та ввечері. Так от, саме у відкритому ґрунті волога випаровується набагато швидше. А це неабияк ускладнює догляд за цими овочами. Також це впливає й на плодоношення. Тому, висаджуючи огірки у відкритий ґрунт, завжди слід бути готовими до того, що їх доведеться регулярно поливати, а ще застосовувати мульчування. Пересихання землі може спричинити зменшення врожаю та вплинути на його якість.