Як виростити гігантський гарбуз: секрети, про які мовчать чемпіони – всього 5 пунктів

Якщо ви мрієте виростити на ділянці гігантський гарбуз та перевершити рекорд швейцарця Майера, який зміг виростити у себе на городі овоч вагою у 1056 кг – наступні поради і секрети стануть у нагоді.

Щоб восени зібрвати з грядки велетенський гарбуз та здивувати його розмірами усіх сусідів – господарю влітку доведеться ретельно попрацювати. Рекомендації, що наведені нижче – допоможуть встановити рекорд гарбузового врожаю на власному городі.

Кожен городник має в своїй скарбничці секрети вирощування гігантського гарбузу. Хтось по особливому замочує насіння та пророщує його. Інші дачники – намагаються захистити культуру від впливу прямих сонячних променів.

Порада № 1: Вибір ділянки

Щоб гарбуз виріс справжнім велетнем – потрібно правильно обрати ділянку для його посадки. Грядку під гарбузи починають готувати ще восени. Бажано, щоб вона була добре освітлена сонцем та надійно захищена від вітру. Оптимальний розмір майбутньої грядки: 6*6 м.

В центральній частині грядки викопують поглиблення у вигляді квадрату 1.5*1.5 м. На його дно викладають субстрат із перегною, змішаному попередньо із компостом та опалим з дерев листям. Зверху все це “добро” присипають землею та трохи перекопують. В результаті таких дій виходить висока та поживна грядка висотою 25 см.

Порада № 2: Підготовка насіння

Гарбузове насіння потрібно правильно підготувати до посіву. Спочатку його “відбраковують” використовуючи сіль. Для цього готують розчин, в 1 літрі води розчинивши 30 г солі. Міцне та здорове насіння через півгодини осяде на дно. Поганий посівний матеріал спливе на поверхню.

“Правильне” насіння промивають під проточною водою і замочують в розчині гумату калію на 5 годин. Альтернатива цьому препарату – Епін Екстра або Циркон чи деревна зола (її беруть в кількості 1 столової ложки та розводять в 1 літрі води).

Далі насіння гарбузу пророщують. Дехто із городників використовує для цього марлю або туалетний папір. Потрібно взяти глибоку ємність і на її дно викласти вологу тканину. На неї викладають насіння, яке зверху знов накривають другим шаром вологої тканини.

Після цього ємність розміщують у пакет або накривають зверху плівкою.

Під час пророщування насіння гарбузу регулярно провітрюють, відкриваючи плівку.

Насіння гарбузу можна висівати на грядки, коли в нього виростуть корінці довжиною 1 см.

Порада № 3: Як посіяти насіння гарбузу?

Агрономи розповіли, як виростити велетенський гарбуз на городі
Агрономи розповіли, як виростити велетенський гарбуз на городі

Відразу пересаджувати гарбузове насіння у відкритий ґрунт не варто. Краще використати для посіву розсади паперові або пластикові стаканчики. Кожен із них зсередини викладають плівко. Далі – насипають поживний садовий ґрунт і рясно поливають його теплою водою.

Ґрунт для посіву гарбузів можна купити вже готовим у спеціалізованому магазині. Деякі городники готують його самостійно, змішуючи 1 кг деревної тирси, 20 г нітроамософки, 1 кг перегною та 2 кг торфу.

Оптимальний варіант для посадки розсади гарбузу – це торф’яні горщики або таблетки.

Порада № 4: Перша підгодівля

Вперше розсаду гарбузу підживлюють після появи перших паростків. Більшість городників використовують для цього розчин азофоски, розчинючи 2-3 ст.л. препарату в 10 літрах води.

Також для підживлення гарбузу готують розчин коров’яку, дотримуючись пропорцій 1:10. Для поливу одного паростку гарбуза беруть 0.2 літри розчину.

За кілька днів до пересадки розсади у відкритий ґрунт розсаду гарбуза підживлюють вдруге.

Порада № 5: Посадка у відкритий ґрунт і догляд

Висаджувати молоду розсаду гарбузів у незахищений ґрунт варто, коли земля на ділянці добре прогріється. На обраній грядці викопують заглиблення висотою з горщик, в якому росла розсада гарбузу.

Далі в них заливають розчин комплексного добрива. Під час приготування розчину варто дотримуватись рекомендацій, зазначених виробником на упаковці.

З усіх сіянців слід обрати найбільш великий та міцний. З нього в подальшому виросте найбільший гарбуз на городі. Висаджувати його потрібно на ту саму високу грядку, яку підготували раніше.

Правильний догляд за гарбузом після посадки передбачає правильне формування стебла, а ще – захист від борошнистої роси та шкідників. Для підгодівлі використовують нітрофоску (на 1 кущ – 10 грамів). Препарат вносять в сухому вигляді, а далі – поливають водою.

Агрономи розповіли, як виростити велетенський гарбуз на городі
Агрономи розповіли, як виростити велетенський гарбуз на городі

Після появи перших вус схему підживлення гарбузів змінюють. Тепер на кожен кущ беруть 15 грамів нітрофоски і розводять її з водою, користуючись інструкцією від виробника.

Боротись із борошнистою росою допоможуть препарати Топаз, Фундазол або Скор. Обробку проводять 2 рази за сезон.

Щоб виростити найбільший гарбуз – потрібно вчасно обірвати зайві зав’язі. Кущі культури здатні сильно розростатися – і це не є добре. Усі плоди не встигнуть дозріти до кінця сезону.

В літні дні важливо захистити гарбуз від сонця. Хтось використовує для цього спабонд, інші – стареньку парасольку. Щодо поливу, то його здійснюють під корінь у вечірні години. Для цього використовують відстояну воду.

Схожі статті

Не полив і не мульча: ось що зробити з огірками до 15 червня – зав’язі ростимуть гронами

Для того, щоб огірки щедро плодоносили до самої осені, важливо їх вчасно і правильно підживити. Це можна зробити, як купленими добривами, так і народними методами.

У червні перцю підходить тільки 1 підживлення – плоди товсті, як на ринках сонячної Італії

Всього одна єдина підживка солодкого перцю в червні здатна вплинути на якість всього врожаю у 2025 році. У ґрунті не завжди вистачає поживних речовин, тому овочам потрібна підкормка!

Це не засіб, а чарівна паличка: ось чим обробити помідори після дощу – у 2025 фітофтори не буде

Помідори – непроста у вирощуванні культура. Та, знаючи кілька цікавих лайфхаків, ви легко можете убезпечити томати від фітофторозу і отримати великий та смачний урожай.

Встигніть до 15 червня: всього 1 обов’язковий полив – і кабачки родитимуть все літо напроліт

Мрієте, щоб кабачки на домашній грядці родили все літо без перестану? Тоді подбайте про те, аби до 15 червня полити овочеву культуру одним поживним розчином. Його рецепт розповість "Сенсація".

Здорові цибулини вже у вас в кишені: полийте цим цибулю в червні 2025 – дачники схвалюють

Цибуля легка у вирощуванні і перший врожай можна отримати доволі рано, якщо ви обрали відповідний сорт – чим треба підгодувати культуру в червні для кращого росту?

Не зола і не дріжджі: ось чим на Закарпатті поливають огірки для врожаю по 30 штук із зав’язі

Для того, щоб отримати рекордний урожай огірків потрібно не просто підібрати вдалий сорт, а й правильно та вчасно підживити рослину. Дізнайтеся, який засіб найкраще підходить для огірків.