Деякий час тюльпани прикрашають ділянку своїм цвітом та тішать цим садівників, але з часом вони перестають цвісти, а саме закінчується їхній процес цвітіння, і це цілком нормально. Після того як тюльпани відцвіли, догляд за ними продовжується, тому на цьому етапі потрібно провести обрізку квітконосів.
Квітконоси варто обрізати після того, як пелюстки опадуть, але саме листя не потрібно чіпати, адже саме воно продовжує живити цибулину. Воно має пожовтіти, коли прийде цьому час, і саме жовте листя буде свідчити про завершення вегетації. Тепер перейдемо до підживлення. Як відомо, не всі тюльпани потребують додаткових добрив після цвітіння, однак сортові все ж таки потрібно підгодовувати, особливо якщо умови для вирощування неідеальні.

Протягом двох тижнів після цвітіння, необхідно регулярно поливати тюльпани, якщо не спостерігаються дощі. Квітникарі радять використовувати добрива, які багаті на фосфор і калій у рівних пропорціях – 30 г на один квадратний метр. Не рекомендується застосовувати гній для підживлення цієї рослини, адже тоді цибулина може загнити. Краще надавати перевагу спеціалізованим добривам для цибулинних рослин.
Що стосується викопування цибулин, зазвичай така процедура відбувається через кілька років після посадки, але якщо є необхідність пересадити квіти або зберегти конкретний сорт, тоді цибулини варто викопати. Найкраще це робити в кінці червня або на початку липня, коли частина листя вже почала жовтіти. Викопати їх занадто рано не рекомендується, адже цибулини не встигнуть набрати потрібну силу, а якщо це зробити пізніше, вони можуть пересохнути.

Після викопування цибулини необхідно оглянути. Пошкоджені та хворі слід відразу відкинути, а здорові очистити від лушпиння та корінців. Потім їх треба просушити в тіні кілька днів і зберігати в прохолодному та провітрюваному місці – холодильник або балкон. Нові посадки можна буде здійснити вже восени – з середини вересня.