Крокуси милують око своїм квітом у березні, коли ще довкола гола земля, а подекуди лежить сніг. Деякі господарі не знають, що робити після того, як низенькі рослини відцвіли – чи потрібно їх викопувати, чи можна залишити у землі до наступного сезону?
Однозначної відповіді на це питання не існує – можете чинити, як заманеться: або викопуйте через 1,5-2 місяці після відцвітання, або залишайте у землі. Тільки зважте, якщо не діставатимете цибулини з-під землі, за 3-4 роки квіточки просто виведуться з вашої ділянки.

Якщо вирішили викопувати, то не робіть це відразу після цвітіння. Дочекайтеся, поки листочки-стрілочки пожухнуть. Зазвичай це відбувається у травні, а у деяких сортів аж у червні. Не поливайте крокуси кілька днів, лише потім беріться до справи.
Не дивуйтеся, що аромат крокусів нагадує вам запах шафрану. Саме з рилець цих весняних квіточок якраз і виробляють всім відомі прянощі.

Акуратно витягніть цибулинки з землі. Перекладіть у сухе місце, обов’язково щоб був затінок. Залиште так десь на 7 днів, аби з крокусів вийшла волога. Після цього переберіть цибульки. Відкиньте ушкоджені та хворі.
Замочіть на кілька годин у слабкому розчині марганцівки. Дістаньте й знову дайте просохнути повністю. Усе! Тепер можете відправляти посівний матеріал первоцвітів на тривале зберігання.
Робити подібну процедуру кожного року не обов’язково. Але раз на 3-4 роки таки викопуйте крокуси, а восени висаджуйте знову вже у прорідженому вигляді. Якщо довго не пересаджувати первоцвіти, вони стануть дрібними й пригніченими.