Крокуси відцвіли, а що робити далі: викопувати чи не викопувати – ось головне питання

Первоцвіти вважаються рослинами невибагливими та стійкими до холодів. Усе ж вони теж потребують певної частки уваги садівників. Багатьох цікавить питання – чи потрібно викопувати крокуси у травні.

Крокуси милують око своїм квітом у березні, коли ще довкола гола земля, а подекуди лежить сніг. Деякі господарі не знають, що робити після того, як низенькі рослини відцвіли – чи потрібно їх викопувати, чи можна залишити у землі до наступного сезону?

Однозначної відповіді на це питання не існує – можете чинити, як заманеться: або викопуйте через 1,5-2 місяці після відцвітання, або залишайте у землі. Тільки зважте, якщо не діставатимете цибулини з-під землі, за 3-4 роки квіточки просто виведуться з вашої ділянки.

Чи потрібно викопувати крокуси після відцвітання

Якщо вирішили викопувати, то не робіть це відразу після цвітіння. Дочекайтеся, поки листочки-стрілочки пожухнуть. Зазвичай це відбувається у травні, а у деяких сортів аж у червні. Не поливайте крокуси кілька днів, лише потім беріться до справи.

Не дивуйтеся, що аромат крокусів нагадує вам запах шафрану. Саме з рилець цих весняних квіточок якраз і виробляють всім відомі прянощі.

Чи потрібно викопувати крокуси після відцвітання

Акуратно витягніть цибулинки з землі. Перекладіть у сухе місце, обов’язково щоб був затінок. Залиште так десь на 7 днів, аби з крокусів вийшла волога. Після цього переберіть цибульки. Відкиньте ушкоджені та хворі.

Замочіть на кілька годин у слабкому розчині марганцівки. Дістаньте й знову дайте просохнути повністю. Усе! Тепер можете відправляти посівний матеріал первоцвітів на тривале зберігання.

Робити подібну процедуру кожного року не обов’язково. Але раз на 3-4 роки таки викопуйте крокуси, а восени висаджуйте знову вже у прорідженому вигляді. Якщо довго не пересаджувати первоцвіти, вони стануть дрібними й пригніченими.

Схожі статті

Підживлення картоплі до 30 червня – вирішальне для врожаю: тільки ці добрива варті уваги

До кінця червня городники повинні встигнути підживити картоплю, щоб в подальшому отримати щедрі врожаї з грядок. Які добрива ідеально для цього підійдуть – розповість "Сенсація".

На Рівненщині між рядками огірків висівають сидерати – і збирають на 30% більше врожаю

Якісні добрива і правильний полив – зазвичай так городники намагаються збільшити врожайність томатів. Але для цього, як виявилося, можна використовувати ще й сидерати. Розповідаємо про цікавий метод.

75 г + 10 л води – перці ростуть великими, соковитими та довше зберігаються

Хочете гарний врожай перцю, але щороку він виходить посереднім? Можливо, просто не вистачає підживлення. Але не будь-якого, а 1-го конкретного добрива. Розповідаємо секрет досвідчених городників.

Німецький секрет врожайності: 4 добрива для помідорів, які підгледіли переселенці

Німці до всього підходять дуже відповідально. Навіть до городництва. Тому вони вміють вирощувати класні томати. І головною причиною їхнього успіху є добрива. Точніше, одразу 4 правильні підживки.

Слимаків з городу вивести легко: 5 домашніх рецептів, які є дуже дієвими – схвалено агрономами

На вашому городі повно слимаків? Це дуже неприємна ситуація, яка може вартувати вам врожаю. Та якщо вчасно скористаєтеся цими простими методами, тоді "непроханих гостей" на ваших грядках не буде.

Свіжі овочі будуть до глибокої осені: що посіяти до липня – встигніть зібрати ще 2 хвилі урожаю

Лише кілька днів відділяє нас від другого літнього місяця. І оскільки до липня ще є час – городники можуть подбати про посів деяких овочевих культур. Тоді у вас буде шанс зібрати ще 2 хвилі врожаю.