На Вінниччині відмовились від цих популярних томатів: не витримують перепадів температури

Не всі сорти томатів городники радять висаджувати на ділянці, адже деякі здатні залишити вас без врожаю - два сорти, від яких краще відмовитись.

Не кожен сорт томатів відповідає потребам дачникам, тому перш ніж саджати цю культуру на городі, потрібно відповідально віднестись до вибору сорту, адже кожен городник прагне отримати великий врожай і щоб помідори були стійкими до захворювань і погодних умов. Пропонуємо вам розглянути два сорти, які городники з досвідом не рекомендують мати на своїй ділянці, адже їхнє вирощування до добра не доведе.

Санька Агроном

Цей томат дачники не радять садити, хоча раніше він був досить популярним через своє раннє дозрівання та компактні кущі, але з роками стали помітні суттєві недоліки. Його плоди не мають яскраво вираженого смаку, також він дає низьку врожайність і є не стійким до фітофторозу, зокрема чутливий до різких перепадів температури.

Агрономи назвали сорти томатів, які краще не висаджувати в 2025-му
Агрономи назвали сорти томатів, які краще не висаджувати в 2025-му

Космонавт Волков

Смакові якості цього сорту залишають бажати кращого, адже томати не мають вираженого аромату, не є солодкими. На вигляд плоди не насиченого кольору і непривабливої форми. Що стосується врожайності, вона теж не на високому рівні, а в період дозрівання самих плодів виникає проблема з білокрилкою, яка наносить значної шкоди для культури.

Агрономи назвали сорти томатів, які краще не висаджувати в 2025-му
Агрономи назвали сорти томатів, які краще не висаджувати в 2025-му

Крім сорту, важливу роль відіграє сусідство з томатами. Бобові культури, висаджені поруч із помідорами, позитивно впливають на ґрунт та покращують його структуру. Такі сидерати, як гірчиця, фацелія та злакові, теж добре впливають на ріст томатів. Салати, петрушка, шпинат, селера, спаржа, цибуля, щавель – всі рослини чудово уживаються з помідорами на одній грядці. Базилік, м’ята, шавлія, чебрець, кавуни, дині, гарбузи, морква, редиска і буряк, все це теж позитивно впливає на помідори, тому візьміть на замітку цих правильних сусідів.

Схожі статті

Це “інвестиція” у здоров’я городу та купа вільного часу: що потрібно зробити на початку літа

Город посаджений, рослини почали активно рости і саме зараз потрібно зробити одну просту дію, яка значно покращить стан грядок, а також заощадить багато часу для відпочинку.

Не зола і не дріжджі: ось чим на Закарпатті поливають кабачки для врожаю по 15 штук із зав’язі

Якщо вчасно і правильно підживити кабачки, урожай буде великим і смачним. Для підживлення кабачків не обов'язково купувати хімічні добрива, можна скористатися народними методами.

Ці перці не бояться навіть рекордної спеки: 3 сорти, які на Миколаївщині вирощують завжди

Не всі сорти перцю підходять для вирощування в України через значну спеку влітку, нерегулярні опади та інші фактори. Але є ідеальні сорти саме для нас.

На Київщині лілії вирощують тільки так, а всі інші лиш дивуються: квітки будуть діаметром 15 см

Взагалі-то лілії не потребують особливої уваги квітникарів. Але якщо хочете отримати чималі квітучі голівки, доведеться трішки потрудитися. Підживлювати квіти знадобиться 3-4 рази за сезон.

1 помилка, і шпинат виглядає, наче якийсь злий жарт: ви завжди садили його неправильно

Часто стається так, що нібито простий у вирощуванні шпинат не дає красивих листочків, а дивує нас дивним результатом. Чому так відбувається?

Полив томатів у 2-й половині дня – головна помилка: агрономи пояснили доступно “для чайників”

Літо – сезон свіжих фруктів, овочів і ягід. В цей період року на вулиці часто вирує спекотна погода. Тому городники приділяють багато уваги поливам рослин. Розповідаємо, як правильно поливати томати.