На 1 кв м до 15 пагонів: як правильно доглядати за малиною, щоб був шикарний урожай

Урожай малини в 2025 році буде великим і якісним, якщо врахувати всі ці поради. Цього року ще досі немає стабільного тепла, а виростити смачну та гарну ягоду прагнуть всі городники.

Тільки правильний догляд за малиною допоможе у 2025 році отримати якісний і багатий урожай. Зважаючи на те, що станом на 11 травня, в Україні, по факту, досі немає нормального тепла, всі рослини потребують підтримки. Насамперед, підживлення, й особливо — ягідні кущі. У першу чергу, ремонтатна малина потребує унормування пагонів. Для цього — слабкі пагони слід видалити, а найсильніші — залишити. На один квадратний метр потрібно залишати не більше, ніж до 15 пагонів. Про це повідомила блогер-садівник Катерина Мазурець.

Також, біля кущів із малиною дуже важливо видаляти бур’яни. Сапати не можна, оскільки корені цих рослин ростуть на поверхні. Не бажані зарослі варто прибрати, але так, щоб не пошкодити жоден міліметр коренів. Після цих процедур дуже важливо підгодувати малину азотом. Завдяки цьому малина пустить великі та товсті пагони, які так потрібні для забезпечення великого урожаю.

Садівники пояснили, скільки пагонів повинно бути в малини на 1 кв м
Садівники пояснили, скільки пагонів повинно бути в малини на 1 кв м

Через два тижні після підгодівлі азотом, під кущі з малиною варто внести попіл. А ще слід зробити профілактику від личинки хруща та різноманітних ґрунтових шкідників. Для цього варто придбати якийсь спеціальний універсальний засіб у садівничому магазині та обробити ним всі кущі малини. Це слід робити, хоча б один раз у сезон, й бажано саме на цьому етапі.

Коли малина почне розпускати свої листочки та підростати, бажано підчищати нижні листки на кущах. А ще слід обов’язково замульчувати весь малинник. Такий догляд допоможе виростити шикарний урожай саме цих ягід у 2025 році. Якщо бодай у чомусь є сумніви, то перед тим, як щось робити, бажано почитати для себе більше корисної інформації щодо догляду за цими кущами.

Схожі статті

Яєчна шкаралупа — мій рятівник: бабуся з Київщини навчила, як підживлювати нею синенькі

Інколи, продукти, що знаходяться у нас на кухні — це найкращий варіант для підживлення рослин, і отримання майбутнього врожаю. Розповідаємо про яєчну шкаралупу.

Ви його висадили, а він вперто не росте: 3 кроки, щоб перець прийшов до тями тут і зараз

Кущі перцю можуть показувати свій характер, особливо після висадки у відкритий ґрунт. Якщо за цей час рослини так і не почали розвиватися, необхідно терміново братися за справу.

Забудьте про внесення добрив “на око”: як розраховувати дозу підживлення без помилок – 3 кроки

Ці поради підкажуть, як правильно удобрювати свій город. Щоб було: не багато, і не мало. З цим точно й завжди вдасться правильно все визначити та розрахувати.

Цю жовту черешню обожнюють на Херсонщині: 2 сорти, які завжди розходяться на “ура”

Багато хто обожнює жовту черешню, і цей вибір споживачі роблять не просто так. Вона відрізняється розкішними смаковими властивостями, і апетитним виглядом.

Коли прибирати картопляне бадилля? Щоб зібрати великий урожай 2025, стартуємо в цей день

Вже зовсім скоро можна починати збирати врожай картоплі. Хтось буде чекати до осені, хтось візьметься за справу прямо зараз. Розповідаємо, що робити з бадиллям.

Для солодких та великих коренеплодів: 4 найкращі літні підживки для червоного буряка

Виростити буряк нескладно. А от виростити смачний, ніжний та соковитий буряк — це вже складніша задача. І для цього потрібно правильно доглядати з грядками. У першу чергу це стосується підживлення.