Якщо не можна, але дуже хочеться, то можна: як правильно посадити квітучий ірис навесні 2025

Всі знають, що іриси необхідно пересаджувати восени, адже розквітають вони одразу із настанням тепла. Але якщо дуже хочеться, можна посадити його і у стані цвітіння.

Недарма у травні на дорогах постійно стоять продавчині квітів, які готові реалізувати іриси прямо з квітками. І не майте сумнівів, що вони приймуться у вас вдома, адже це дійсно так.

На щастя, ця рослина зовсім невибаглива, не примхлива, із вдячністю ставиться до банального догляду. Що необхідно зробити, якщо ви придбали квітучий ірис, або раптом серед травня зрозуміли, що вам необхідно терміново його пересадити у себе в саду?

Експерт розповів, як пересадити квітучий ірис навесні

Городники пояснили, як правильно посадити на ділянці голландські іриси
Експерт розповів, як пересадити квітучий ірис навесні

Якщо мова йде саме про процес пересадки, то вам необхідно добре пролити той кущ, з яким ви збираєтеся працювати. Перетворіть цю ділянку свого саду на справжнісіньке болото, адже ірис дуже легко ламається, а з ґрунту має вийти просто і без зусиль.

Обов’язково одягніть рукавички, адже вам доведеться порпатися у курінні ірисів. Пальцями розплутайте його, і зробіть так, щоб не пошкодити нічого.

Далі поставте іриси у відро, розбавте там столову ложку препарату Корневін для стимуляції росту коріння.

Далі підготовте місце для посадки. Перемішайте ґрунт скоро в якому, добре його полийте, викопайте лунку, і через декілька годин можна посадити ірис. Розчин, в якому він перебував у весь цей час вели йде після посадки, адже стимулятор буде працювати в грунті. Через декілька днів можна ще раз полити ірис стимулятором. Якщо погода волога, робити цього не треба.

З високою імовірністю у вас навіть не зів’яне квітконос, але навіть якщо це станеться, не засмучуйтеся. Також для порятунку квітки ви можете обірвати частину зеленого листя, щоб вона не витягувала на себе воду, а все дісталося квітконосу.

Не підживлюйте рослину у цей період калійними та магнієвими добривами, адже вона швидко скине пелюстки. Краще забезпечити її регулярним поливом, і цього буде достатньо.

Схожі статті

Підживлення картоплі до 30 червня – вирішальне для врожаю: тільки ці добрива варті уваги

До кінця червня городники повинні встигнути підживити картоплю, щоб в подальшому отримати щедрі врожаї з грядок. Які добрива ідеально для цього підійдуть – розповість "Сенсація".

На Рівненщині між рядками огірків висівають сидерати – і збирають на 30% більше врожаю

Якісні добрива і правильний полив – зазвичай так городники намагаються збільшити врожайність томатів. Але для цього, як виявилося, можна використовувати ще й сидерати. Розповідаємо про цікавий метод.

75 г + 10 л води – перці ростуть великими, соковитими та довше зберігаються

Хочете гарний врожай перцю, але щороку він виходить посереднім? Можливо, просто не вистачає підживлення. Але не будь-якого, а 1-го конкретного добрива. Розповідаємо секрет досвідчених городників.

Німецький секрет врожайності: 4 добрива для помідорів, які підгледіли переселенці

Німці до всього підходять дуже відповідально. Навіть до городництва. Тому вони вміють вирощувати класні томати. І головною причиною їхнього успіху є добрива. Точніше, одразу 4 правильні підживки.

Слимаків з городу вивести легко: 5 домашніх рецептів, які є дуже дієвими – схвалено агрономами

На вашому городі повно слимаків? Це дуже неприємна ситуація, яка може вартувати вам врожаю. Та якщо вчасно скористаєтеся цими простими методами, тоді "непроханих гостей" на ваших грядках не буде.

Свіжі овочі будуть до глибокої осені: що посіяти до липня – встигніть зібрати ще 2 хвилі урожаю

Лише кілька днів відділяє нас від другого літнього місяця. І оскільки до липня ще є час – городники можуть подбати про посів деяких овочевих культур. Тоді у вас буде шанс зібрати ще 2 хвилі врожаю.