Смородина дає дрібні плоди – 4 дії і ягоди будуть великими: що зробити з рослиною в травні

Смородина часто радує смачним і величезним врожаєм, але іноді бувають випадки, коли рослина дає дрібні ягоди - в чому криється причина і як це вирішити?

З часом садівники зустрічаються з такою проблемою, коли на їхніх кущах смородини видніються дрібні ягоди, хоча раніше дозрівали лише великі. Тоді дачники ставлять собі питання, в чому може бути проблема, адже були проведені вчасні підживлення, немає шкідників та загалом дотримані всі умови догляду.

Смородина має потребу в регулярному підживленні. Навесні рекомендується додавати біогумус або мінеральні добрива, а після збору врожаю – сульфат калію або суперфосфат, однак слід дотримуватись рекомендованих доз.

Садівники розповіли, чому ягоди смородини стають дрібними і як це виправити
Садівники розповіли, чому ягоди смородини стають дрібними і як це виправити

Восени варто не забувати розпушувати ґрунт з додаванням компосту та деревної золи. Протягом літа садівники радять раз на три тижні застосовувати органічні розчини – настої трав, курячого посліду.

Як ми вже зазначили вище, ще однією причиною дрібних ягід може бути вік кущів. Чорна смородина після 6-8 років втрачає здатність формувати великі плоди, Червона й біла може приносити врожай довше, а саме до 16 років, а потім ці кущі слід замінити на молоді.

Садівники розповіли, чому ягоди смородини стають дрібними і як це виправити
Садівники розповіли, чому ягоди смородини стають дрібними і як це виправити

Нестача комах-запилювачів теж призводить до зниження врожайності й дрібних ягід. Використання хімії у період цвітіння відлякує бджіл і джмелів. У такому випадку рекомендується обприскувати кущі розчином цукру або меду.

Якщо не проводити проріджування, тоді слід очікувати, що смородина стане менш продуктивною, адже надмірна кількість пагонів буде заважати її розвитку. Щороку варто видаляти старі, слабкі та витягнуті гілки. Коли смородині буде 10 років, потрібно провести омолоджувальну обрізку – прибрати найстаріші пагони з товстою корою. У певних ситуаціях застосовується радикальне оновлення, необхідно повністю зрізати надземну частину восени або навесні, а потім присипати зрізи золою та вкрити рослину соломою.

Схожі статті

Яєчна шкаралупа — мій рятівник: бабуся з Київщини навчила, як підживлювати нею синенькі

Інколи, продукти, що знаходяться у нас на кухні — це найкращий варіант для підживлення рослин, і отримання майбутнього врожаю. Розповідаємо про яєчну шкаралупу.

Ви його висадили, а він вперто не росте: 3 кроки, щоб перець прийшов до тями тут і зараз

Кущі перцю можуть показувати свій характер, особливо після висадки у відкритий ґрунт. Якщо за цей час рослини так і не почали розвиватися, необхідно терміново братися за справу.

Забудьте про внесення добрив “на око”: як розраховувати дозу підживлення без помилок – 3 кроки

Ці поради підкажуть, як правильно удобрювати свій город. Щоб було: не багато, і не мало. З цим точно й завжди вдасться правильно все визначити та розрахувати.

Цю жовту черешню обожнюють на Херсонщині: 2 сорти, які завжди розходяться на “ура”

Багато хто обожнює жовту черешню, і цей вибір споживачі роблять не просто так. Вона відрізняється розкішними смаковими властивостями, і апетитним виглядом.

Коли прибирати картопляне бадилля? Щоб зібрати великий урожай 2025, стартуємо в цей день

Вже зовсім скоро можна починати збирати врожай картоплі. Хтось буде чекати до осені, хтось візьметься за справу прямо зараз. Розповідаємо, що робити з бадиллям.

Для солодких та великих коренеплодів: 4 найкращі літні підживки для червоного буряка

Виростити буряк нескладно. А от виростити смачний, ніжний та соковитий буряк — це вже складніша задача. І для цього потрібно правильно доглядати з грядками. У першу чергу це стосується підживлення.