Що НЕ можна садити біля картоплі: 9 рослин, які нівелюють всі ваші старання на городі – сайт

Сусідство на городі відіграє значну роль у майбутньому врожаї кожної рослини, зокрема картоплі - які культури краще висаджувати біля бульбі для більшого врожаю?

Період посадки картоплі припадає на квітень-травень, адже саме тоді ґрунт вже встигає прогрітись і є всі сприятливі умови для висаджування цієї рослини. Важливо не лише правильно посадити картоплю і вчасно, також слід заздалегідь спланувати ваші грядки, адже не всі рослини сумісні одне з одним. Деякі культури здатні покращити ріст картоплі та її врожайність, тоді як інші навпаки можуть пригнічувати її розвиток.

Слід уникати сусідства з іншими представниками пасльонових – томати, баклажани, перець. Вони мають однакові потреби в поживних речовинах і воді, тому будуть конкурувати за ресурси в ґрунті. Також ці рослини часто мають одних і тих самих шкідників і хвороби, які негативно впливає на вирощування обох культур.

Городники розсекретили рослини, які не можна садити поруч із картоплею
Городники розсекретили рослини, які не можна садити поруч із картоплею

Не рекомендується садити поруч із картоплею моркву та ріпу. Вони теж споживають однакові ресурси та швидко виснажують ґрунт.

Картопля не любить сусідство з огірками, гарбузами та кабачками. Вони мають однакові потреби у волозі та поживних речовинах, тому будуть конкурувати між собою. Спільні хвороби, зокрема фітофтороз, без проблем може передаватись між цими рослинами.

Городники розсекретили рослини, які не можна садити поруч із картоплею
Городники розсекретили рослини, які не можна садити поруч із картоплею

Соняшник теж є небажаним сусідом, адже він виділяє речовини, які пригнічують розвиток картоплі та негативно впливають на врожайність рослини.

Однак не все так погано, адже є культури, які лише позитивно впливають на картоплю. До таких відносяться квасоля, горох, капуста, кукурудза, хрін, редиска, шпинат, цибуля, салат, базилік, вони здатні покращити структуру ґрунту та допоможуть вам у боротьбі зі шкідниками. Чорнобривці захищають картоплю від шкідників, адже мають природну властивість відлякувати небажаних комах.

Схожі статті

Цим поливають усе – від томатів до буряка: на Рівненщині знайшли потужний рецепт 10 в 1

Існують універсальні препарати, якими можна підживлювати всі овочі без обмежень. От і виходить 10 в одному – наколотили й нумо поливати. Урожай буде таким, що доведеться ще й сусідам роздавати.

Шпаки більше не захочуть в гості: 3 супер-методи захисту вишні і черешні у 2025-му

Шпаки на городі відносяться до списку небажаних гостей, яких прибрати з ділянки від черешень і вишень не так вже й просто – перевірені методи, які стануть вам у нагоді.

Лише 1 раз на 7 днів: які овочі посадити, якщо ви рідко буваєте на дачі та не хочете працювати

Якщо ваші приїзди на дачу відбуваються тільки на вихідні і при цьому ви не хочете весь час стирчати на городі, то можна посадити ці рослини і більше не про що не переживати до кінця сезону.

Рожевий, жовтий і білий! Ці 3 сорти аґрусу – справжнє свято на городі: діти його обожнюють

Аґрус смакує і дорослим, і малим, але щоб ця культура вродила рясний і солодкий врожай, потрібно обрати правильний сорт – чим підгодувати ягідні кущі?

На Черкащині фермери сіють сидерати одразу після часнику – пояснили, чому це важливо вже зараз

Часник — далеко не простий овоч! Є декілька важливих причин того, чому після його вирощування слід негайно садити сидерати. Не всі садівники, навіть досвідчені, знають й роблять це!

На Одещині тестують новий метод підживлення баклажанів – дає приріст плодів за 3 дні

Цим екологічним, корисним і дієвим добривом варто спробувати поливати баклажани у червні та липні. Воно чудово підходить для спекотних днів! Овочі різко почнуть рости!