Малина – одна із найпопулярніших літніх ягід. Багато городників вирощують її на своїх ділянках, а в травні обов’язково підживлюють культуру органічними добривами – щоб на кущиках сформувалась рясна та гарна зав’язь.
Якщо підживлення малини навесні буде правильним – то ягоди виростуть солоденькими і соковитими. Перше і найголовніше добриво для цієї культури – це настій із бур’янів. Щоб приготувати його – беруть верхні і соковиті частини рослин, без коріння. Добре подрібнюють, складають у відро та заливають зверху водою.
Цей настій залишають на 7 днів у темному місці. Періодично його потрібно помішувати. Коли мине тиждень – суміш розводять у пропорції 1:5 та рясно поливають нею малинові кущі.

Гарний ефект при підживленні малини дасть і коров’як. З нього також роблять настій. Коров’як змішують із водоб в пропорціях 1:10. Кущі малини поливають з розрахунку 1 літр на 1 кущ.
Добре працюють в якості підживки для кущів малини і дріжджі. Пакетик сухих дріжджів розчиняють у відрі води, туди ж додають 2-3 столових ложки цукру та залишають для бродіння на кілька годин. Концентровану суміш перед використанням розбавляють водою у пропорціях 1:5 і потім рясно поливають кущі малини цим складом.
Ідеальне підживлення для малини – це деревна зола. В його складі міститься багато мінеральних речовин, які дуже важливі для формування зав’язі та плодоношення малини. Попіл вносять як в чистому вигляді, так і Готують із нього настій. Для нього в 10 літрах води розводять 600 грамів попелу та дають настоятись протягом 24 годин. На 1 кущ малини виливають 2 літри готового настою.

Щоб малина добре росла та плодоносила – її висаджують у слабокислому, родючому і добре зволоженому ґрунті. Кущам забезпечують якісну опору, а в спекотну погоду поливають 2 рази на 7 днів. Навколо малинових кущів бажано регулярно прополювати бур’яни.