Щоб малина обліпила ягодами, як ніколи раніше, обов’язково підживіть її цим у травні 2025

Малинові гілочки ломитимуться від ягід, якщо підживити їх в травні особливим добривом. Що саме потрібно розкидати під кущами, щоб кущі гарно плодоносили – розповідаємо у нашому матеріалі.

Малина – одна із найпопулярніших літніх ягід. Багато городників вирощують її на своїх ділянках, а в травні обов’язково підживлюють культуру органічними добривами – щоб на кущиках сформувалась рясна та гарна зав’язь.

Якщо підживлення малини навесні буде правильним – то ягоди виростуть солоденькими і соковитими. Перше і найголовніше добриво для цієї культури – це настій із бур’янів. Щоб приготувати його – беруть верхні і соковиті частини рослин, без коріння. Добре подрібнюють, складають у відро та заливають зверху водою.

Цей настій залишають на 7 днів у темному місці. Періодично його потрібно помішувати. Коли мине тиждень – суміш розводять у пропорції 1:5 та рясно поливають нею малинові кущі.

Агрономи розповіли, чим підживити малину в травні 2025
Агрономи розповіли, чим підживити малину в травні 2025

Гарний ефект при підживленні малини дасть і коров’як. З нього також роблять настій. Коров’як змішують із водоб в пропорціях 1:10. Кущі малини поливають з розрахунку 1 літр на 1 кущ.

Добре працюють в якості підживки для кущів малини і дріжджі. Пакетик сухих дріжджів розчиняють у відрі води, туди ж додають 2-3 столових ложки цукру та залишають для бродіння на кілька годин. Концентровану суміш перед використанням розбавляють водою у пропорціях 1:5 і потім рясно поливають кущі малини цим складом.

Ідеальне підживлення для малини – це деревна зола. В його складі міститься багато мінеральних речовин, які дуже важливі для формування зав’язі та плодоношення малини. Попіл вносять як в чистому вигляді, так і Готують із нього настій. Для нього в 10 літрах води розводять 600 грамів попелу та дають настоятись протягом 24 годин. На 1 кущ малини виливають 2 літри готового настою.

Садівники розповіли, чим підживити малину в травні 2025
Садівники розповіли, чим підживити малину в травні 2025

Щоб малина добре росла та плодоносила – її висаджують у слабокислому, родючому і добре зволоженому ґрунті. Кущам забезпечують якісну опору, а в спекотну погоду поливають 2 рази на 7 днів. Навколо малинових кущів бажано регулярно прополювати бур’яни.

Схожі статті

1 засіб з кухні дасть відсіч фітофторі: як врятувати врожай томатів – дешево та ефективно

Досвідчені городники добре знають в "обличчя" головного ворога помідорів. Фітофтора може значно прорідити урожай томатів, якщо вчасно не прийняти міри. Подолати фітофтору допоможе засіб із кухні.

Блішка пропаде за лічені секунди – чим обробити грядку з редискою влітку – шкідників не буде

Хрестоцвітна блішка досить часто зʼявляється на редисці, але не слід одразу думати, що ви залишитесь без врожаю, адже її можна прибрати, доклавши трішки зусиль.

Томати виростуть прямо на очах: знайдена найкраща підживка для помідорів в липні 2025

Липень наближається, тож саме час дізнатись, чим підживити томати в другому місяці літа для щедрого й смачного врожаю – готуйте відра, адже плодів буде "море".

Про фітофтору більше не згадаєте: як прибрати її з картоплі і при цьому зберегти врожай цілим

Картопля і фітофтора є ненайкращими друзями, за її наявності бульба здатна вродити мізерний і несмачний врожай – чим обробити овоч влітку, щоб прибрати фітофтороз?

1 огірок = 1 кілограм: як виростити гігантський врожай “зелененьких” в 2025-му

Зібрати великий і смачний врожай огірків простіше простого, але не всі знають до якого методу вирощування потрібно вдатись – що необхідно зробити з цим овочем?

Турецький лайфхак на 10 з 10: як захистити овочі від опіків – порятунок в спеку

Хоч і цього літа як такої сильної спеки ще не було, але все попереду, тож потрібно знати, як захистити овочі на грядці від неї – кілька важливих моментів щодо вирощування культур.